Navždy odešel český hlas Vinnetoua. Zemřel herec a dabér Stanislav Fišer, bylo mu 90 let. Smutek přemohl kamarádku Jaroslavu Obermaierovou

Stanislav Fišer
Stanislav Fišer
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 6. 2022

Smutná zpráva se rozprostřela Českem. Ve věku 90 let zemřel oblíbený herec a dabér Stanislav Fišer. Svůj hlas propůjčil řadě slavných herců, nejznámější je asi filmový Vinnetou. V roce 2004 prodělal zákeřnou rakovinu hrtanu - následě mluvit dokázal jen pomocí speciálního přístroje. "Je to velmi smutná zpráva, to mě dostalo," těžkým hlasem řekla pro ŽivotvČesku.cz herečka Jaroslava Obermaierová (76).

S informací o úmrtí Stanislava Fišera přišel portál Blesk. "Standa už není, je v hereckém nebíčku, zemřel v noci po dlouhé nemoci," citoval deník jeho partnerku Antonii Hemerkovou.

Oblíbený herec a dabér začínal jako ochotník. Nejprve hrál v Divadle pro mládež, následně se uchytil ve Vinohradském divadle a také v Divadle Jiřího Wolkera a v Divadle E. F. Buriana. Od roku 1959 působil u Jana Wericha v Divadle ABC, jež bylo posléze začleněno do Městských divadel pražských, kde pod vedením Oty Ornesta vydržel až do svého odchodu do hereckého důchodu v roce 1993.

"Veselé to není, byl to fajn chlap, měla jsem ho ráda. Je mi z toho smutno, ale druhá věc je, že se dožil úctyhodného věku," těžkým hlasem okomentovala pro ŽivotvČesku.cz herečka Jarka Obermaierová velmi smutnou zprávu ohledně smrti kamaráda a kolegy.

První epizodní role si Stanislav Fišer zahrál ve slavných filmech Hostinec U kamenného stolu z roku 1948 a Rodinné trampoty oficiála Tříšky (1948). Od druhé poloviny 50. až do 90. let patřil k hojně obsazovaným filmovým a televizním hercům.

V roce 2004 mu lékaři diagnostikovali rakovinu hrtanu. Následovala poměrně zásadní operace, při které mu lékaři odebrali hlasivky. Kvůli tomu přišel o svůj slavný hlas. Mluvit následně mohl jen za pomocí speciálního přístroje.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.