Nebyla jsem lačná, že musím před lidi, říká Linda Finková o lockdownu. Doufám, že život bude dále pokračovat, svěřila

Herečka a zpěvačka Linda Finková
Herečka a zpěvačka Linda Finková
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 12. 8. 2021

Pro mnohé umělce bylo období lockdownu náročně, obzvláště pak pro takové, kteří jsou zaměření především na vystupování před lidmi a v televizi se příliš neuplatňují. Linda Finková (53) mezi ně nepatřila a práce měla víc než dost, návrat kulturního života jí ale udělal velkou radost a pobyt mezi lidmi si užívá. "Já si to užívám, jeviště mě baví, protože jsem mezi lidmi a líbí se mi, když hezky reagují. Doufám, že život bude dále pokračovat," řekla Linda Finková pro ŽivotvČesku.cz.

Linda Finková je populární na divadelní i televizní scéně. Příznivci televizní zábavy ji mohli vídat jako hlasovou koučku v show plné kostýmů a na nedostatek práce si ani během lockdownu nestěžovala. Návrat na pódia a před obecenstvo je pro ni ale velkou událostí, z interakce s publikem je nadšená a doufá, že život už zůstane v normálu.

"Já si to užívám, jeviště mě baví, protože jsem mezi lidmi a líbí se mi, když hezky reagují. Ale neměla jsem velké pnutí, protože jsem i v uzávěře učila online, pracovala jsem. Na podzim i na jaře jsem dělala Tvář a do toho jsem přes Skype dělala nastudování muzikálu Láska nebeská. Pracovala jsem hodně a nebyla jsem lačná, že musím honem před lidi. Ale je to samozřejmě úžasné a jsem ráda, že dokud to jde, tak zase zpíváme," řekla pro ŽivotvČesku.cz Linda Finková.

Už dlouhá léta fanoušci chodí na legendární muzikál Dracula, jehož součástí je oblíbená zpěvačka a herečka od samých počátků. Přízni, které se tomuto představení dostává, se nediví. "Dracula byl můj druhý muzikál. Když byl před 20 lety, hrála jsem Adrianu a pak nymfu, už v něm hraju léta. Lidé ho mají rádi, protože jsou v něm krásné písně, postavy, je to pohádkové a mystické," prozradila Linda Finková pro ŽivotvČesku.cz.

Zkušená pěvkyně má optimistický přístup a věří, že svět a s ním i kultura se budou nadále rozvíjet zpět k normálu. "Doufám, že život bude dále pokračovat. Lockdown ochromil a dokonce zničil spoustu povolání. Doufám, že vše pofrčí dál a všichni se nějak vzpamatujeme," dodala fenomenální umělkyně Linda Finková pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.