Nečekaná slovní přestřelka: Havlíček a Rakušan si vjeli do vlasů kvůli kauze Dozimetr a kokainu

Karel Havlíček a Vít Rakušan
Karel Havlíček a Vít Rakušan
Foto: Profimedia 2x
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 2. 2024

Stačil jeden status a uživatelé sociální sítě X si rychle běželi pro popcorn a colu, aby sledovali jako v biografu dění pod takzvaným statusem lídra stínové vlády Karla Havlíčka. Ten si totiž nebral servítky a pustil se do vládních členů a »jejich« kauz. Mezi nimi se objevilo jméno ministra Víta Rakušana, a to ve spojení s kauzou Dozimetr. Šéf hnutí STAN a vicepremiér se ale silně proti jeho slovům ohradil. Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila bývalého dvojnásobného ministra z hnutí ANO, co na reakci ministra vnitra říká. Byl velmi pobavený.

Mezi vládním koaličním uskupením a opozicí to začíná před letošní trojicí voleb pořádně vřít. Bez nadsázky by se dalo říct, že jde o hru nervů. Zejména ministr vnitra Vít Rakušan, který aktuálně prochází kampaní »Diskuze Bez cenzury« a snaží se vytáhnout hnutí STAN do lidově řečeno lepších »voličských procent«, předvedl, že si nic nenechá ničit a že slovíčko »Dozimetr« je moc citlivá záležitost.

Jen pro připomenutí –⁠⁠⁠⁠⁠ »kauza Dozimetr« je také známa podle jednoho z jejích hlavních aktérů jako »kauza Hlubuček« (bývalý náměstek někdejšího pražského primátora Petr Hlubuček za hnutí STAN), což je označení policejní akce uskutečněné v roce 2022 v souvislosti s vyšetřováním korupce na Magistrátu hlavního města Prahy, spojené zejména s hospodařením Dopravního podniku hlavního města Prahy.

Ale zpět k jádru slovní přestřelky politiků. Rakušan poměrně nečekaným způsobem zareagoval na status Havlíčka na síti X, kde si na svůj profil napsal: »Vít Rakušan má svůj Dozimetr. Marian Jurečka má svůj mejdan na zapřenou a Petr Fiala svoji pochybnou kampeličku, kde točí peníze bývalé kádry ODS. Podle poradců ekonomicky zcela nekompetentního premiéra to byla správná volba. A teď si představte, že stejná parta mu radí s energetikou«, uvedl lídr stínové vlády.

Ministr vnitra si ale nic nenechal líbit. Možná také z důvodu, že Havlíček si do »Dozimetru a událostí okolo« nekopl poprvé. Na to, že aktéři podle policejních odposlechů užívali kokain, upozornil totiž hned několikrát.

"Já mám “svůj Dozimetr” asi tak, jako vy kokain v řiti. V obou případech jde pouze o vaše zbožné přání. Pěknou neděli," reagoval ministr vnitra a šéf hnutí STAN.

Redakce ŽivotvČesku.cz se dotázala lídra stínové vlády, jak reakci Rakušana vnímá. S úsměvem spustil: "Trošku jsem je provokoval. A Vítek Rakušan se ozval, ale primárně to bylo mířeno na premiéra Fialu. No, co k tomu říct? Asi mohu vzkázat Vítkovi na jeho odpověď to, že má pravdu –⁠⁠⁠⁠⁠ popisuje fakta –⁠⁠⁠⁠⁠ a lišíme se pouze v jedné věci. Nejedná se o mou řiť, ale o řiť zakladatelů a kamarádů hnutí STAN," uvedl s veselým tónem v hlase pro ŽivotvČesku.cz Karel Havlíček, kterého poměrně znatelně pobavilo, že ministr vnitra Rakušan se nechal »rozhodit«.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.