Nečekaná změna v rozvodu Jiřího Paroubka a krásné Petry. Vše spěje k příznivé dohodě, říká bývalý politik

Petra Paroubková a Jiří Paroubek
Petra Paroubková a Jiří Paroubek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 10. 2021

Tak tohle nikdo nečekal. Na konci srpna mělo dojít na druhý pokus k soudnímu stání ohledně definitivního ukončení manželství mezi Jiřím Paroubkem (69) a jeho chotí Petrou (48). Jenže ani tentokrát k němu nedošlo. Teď oba stále manželé počítají dny do třetího pokusu, který může pro obě strany skončit dohodou. "Myslím, že do konce roku bude vše ukončeno, je to příznivá zpráva," řekl pro ŽivotvČesku.cz bývalý předseda vlády.

Začátkem listopadu by mělo dojít ke třetímu stání, které bude mít ale zcela novou podobu. Dvě předchozí se neuskutečnila. To první v dubnu bylo zrušeno kvůli nemoci stále manželky Jiřího Paroubka. Druhý termín byl stanoven na konec srpna, ale ani tentokrát se manželka bývalého politika z důvodu nemoci nemohla dostavit. "Petra se podruhé omluvila kvůli tomu, že je nemocná. Respektuji to," řekl před několika týdny pro ŽivotvČesku.cz expremiér, který tak ani k Obvodnímu soudu pro Prahu 5 nemusel. Původně mělo jít pouze o samotný rozvod a následně se mělo řešit majetkové vyrovnání manželů.

Aktuálně vše spěje k dohodě. "Myslím, že to spíše vypadá, že uděláme s Petrou nějakou dohodu. Rozvod bude, to bude ale jen součástí širší dohody, na které aktuálně pracujeme. Tedy všechno i majetek. Myslím, že do konce roku bude vše ukončeno, je to příznivá zpráva," řekl k aktuální situaci Jiří Paroubek, který by byl rád, aby veškeré letité soudní tahanice skončily rozumnou dohodou.

Vše se řeší přes právní zástupce. "S Petrou jsme v kontaktu minimálně. Mně jde v tuto chvíli o dceru, a to ostatní jde stranou," dodal pro ŽivotvČesku.cz expremiér ČR.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.