Nečekané překvapení. Vladimir Putin má vnučku, jejímž otcem je Zelenskyj. Vztah slavného umělce a dcery šéfa Kremlu pomáhal tajit bodyguard

Vladimir Putin s dcerou Kateřinou
Vladimir Putin s dcerou Kateřinou
Foto: Profimedia
Michal Brož | Hlavní editor
[email protected]
Publikováno: 20. 5. 2022

Není to vtip, ale neuvěřitelná shoda náhod. Katěrina Tichonovová (35), mladší ze dvou dcer Vladimira Putina (69), má tajný vztah s mužem jménem Zelenskyj. Stejně jako ukrajinský prezident předtím, než se dal na politiku, je i jeho jmenovec umělcem – uznávaným tanečníkem a choreografem. A aby toho nebylo málo, ze vztahu se milencům narodila dcera. Na svém webu o tom informuje německý týdeník Der Spiegel. Taneční kvality Igora Zelenského okomentoval pro ŽivotvČesku.cz dvojnásobný vítěz StarDance Jan Onder (36).

Dva úspěšní lidé, láska, narození dítěte. Na první pohled nic neobvyklého, nesmělo by se ale jednat o dceru ruského prezidenta Vladimira Putina a úspěšného tanečníka, který má stejné příjmení jako prezident Ukrajiny, se kterou se Rusko před 86 dny rozhodlo válčit. S Volodymyrem Zelenským (44) je ale nepojí žádný příbuzenský vztah, jde jen o shodu jmen.

Igor Zelenskyj (52) má za sebou zářnou kariéru ověnčenou vystupováním jak v Mariinském divadle v Petrohradě či moskevském Velkém divadle, tak světově proslulé milánské La Scale, stejně jako na scénách v New Yorku nebo San Franciscu.

"Jde o tanečního velmistra, který už jen tím, kde vystupoval, zdůrazňuje svůj mimořádný talent. U těchto lidí se ukazuje, že roky tvrdé dřiny přináší plody úspěchu. Nejde o nic jednoduchého, protože taneční technika baletu je výrazná, náročná a zakládá si na přesnosti a naprosté dokonalosti," řekl pro ŽivotvČesku.cz významný český choreograf a dvojnásobný vítěz StarDance Jan Onder, který v ČR patří k nejvyhledávanějším učitelům tance.

Roku 2016 se stal Igor Zelenskyj ředitelem Bavorského státního baletu a právě tehdy se měl potkat s Katěrinou Tichonovovou. S odvoláním na informace ruského serveru IStorie o tom informují německá média včetně týdeníku Der Spiegel.

Podle něj pak měla zamilovaná Jekatěrina mezi roky 2017 a 2019 létat do Mnichova pod falešným jménem Kuznětsovová, což dokládá kopiemi pasů a e-maily. Vše včetně letenek měl zajišťovat osobní strážce Putinovy dcery, a to pro ni, Zelenského i tehdy dvouleté dítě. Podle kopie pasu se dívka narodila v roce 2017 a prostřední jméno má Igorevna, což podle ruské tradice znamená »dcera Igora«.

Když Igor Zelenskyj letos začátkem dubna na post šéfa Bavorského státního baletu rezignoval, zdůvodnil to rodinnými záležitostmi. "Moje rodina teď potřebuje veškerou mou podporu," uvedl.

Vladimir Putin si svou první ženu Ljudmilu Škrebněvovou vzal 28. července 1983 a vychovali spolu dvě dcery - Marii (37) a právě Katěrinu. První vystudovala medicínu, dlouho závodila v akrobatickém rokenrolu. Katěrina, která používá příjmení své babičky z matčiny strany - Tichonovová, byla provdaná za Kirila Šamalova, syna dlouholetého přítele ruského prezidenta. V roce 2018 se ale rozvedli.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.