Nečekaný odchod legendární Libuše Šafránkové: Měla dar prosluněnosti, vzpomíná Karel Heřmánek

Herec Karel Heřmánek a Libuška Šafránková byli kolegové i přátelé
Herec Karel Heřmánek a Libuška Šafránková byli kolegové i přátelé
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 9. 6. 2021

Smutná zpráva o úmrtí velké dámy českého herectví a výjimečné osobnosti Libuše Šafránkové zasáhla nejen svět českého herectví, ale společnost napříč celou republikou. Představitelka nezapomenutelných filmových rolí a pohádková Popelka odešla ve věku 68 let. "Zasáhlo mě to stejně asi jako všechny a je to pro mě těžké," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz herec a kolega Karel Heřmánek (73).

Nehasnoucí herecká hvězda Libuše Šafránková odešla do hereckého nebe. Smutnou zprávu o jejím úmrtí potvrdil syn Josef Abrhám pro server CNN Prima News. V neděli 7. června měla fenomenální herečka 68. narozeniny a snad nikdo by nedokázal pomyslet na to, že za pouhé dva dny už zůstane jen ve vzpomínkách.

"Zasáhlo mě to stejně asi jako všechny a je to pro mě těžké," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz ke skonu výjimečné osobnosti a národem milované herečky kolega Karel Heřmánek, se kterým se setkala mimo jiné při natáčení snímku Kolja, kde oba hráli. Znali se ze studentských let na konzervatoři. "Mám na ni krásné vzpomínky. Všichni ji měli rádi, měla obrovský dar prosluněnosti," dodal pro ŽivotvČesku.cz herec se zármutkem v hlase.

Libuše Šafránková za svůj život ztvárnila velký počet rolí a talent projevovala nejen v komediálním žánru, ale i ve vážnějších rolích, kterým dokázala dát hloubku a silné emoce. Diváci si ji už navždy budou pamatovat jako krásnou Popelku, z pohádky podle předlohy Karla Jaromíra Erbena Třetí princ, kde si zahrála princeznu Milenu, nebo nádherné pohádkové klasiky Sůl nad zlato. Měla v sobě něhu a vnitřní krásu, kterou dokázala rozdávat lidem kolem sebe. Český národ na ni bude vzpomínat jako na hereckou legendu a ženu výjimečného charakteru.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.