Nechápu lidi, kteří se nechtějí očkovat, říká Dana Kolářová. Za mého mládí jsme všichni chtěli hlavně neonemocnět

Herečka Daniela Kolářová
Herečka Daniela Kolářová
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 21. 1. 2022

Herečka Dana Kolářová (75) patří k nestárnoucím dámám, které mají neustále dostatek energie i šarmu. A to platí i v době covidové, kdy je všechno náročnější než obvykle. Pro ŽivotvČesku.cz se Dana Kolářová svěřila, co jí pomáhá udržet se v psychické pohodě. "Je důležité, aby měl člověk pořád co dělat," uvedla herečka.

Ačkoli se v současné době Daně Kolářové, kterou diváci naposledy mohli vidět například v roli sudičky v pohádce Jak si nevzít princeznu, podle jejích slov daří velmi dobře a nic ji netrápí, pro ŽivotvČesku.cz přiznala, že současná doba je pro každého včetně ní samotné náročnější. "V době zhoršující se pandemie je všechno takové depresivnější, proto je podle mě důležité, aby měl člověk stále něco na práci a něčím se zaměstnal, aby nepřemýšlel nad chmury," myslí si elegantní herečka.

Sama se tohoto hesla drží, a tak již v únoru začne zkoušet novou divadelní hru. O jaký projekt se přesně jedná, si však usměvavá dáma zatím nechala pro sebe. V každém případě se ale na divadelní sezónu pečlivě připravila a neponechala nic náhodě, proto má již za sebou třetí dávku vakcíny proti koronaviru. "Šla jsem hned, jak to bylo možné, naštěstí musím říct, že jsem neměla žádné nežádoucí účinky," prozradila pro ŽivotvČesku.cz Dana Kolářová.

Očkování je téma, kvůli kterému se hádají lidé na internetu, přátelé i rodiny. Názor na něj má každý jiný a zatímco někdo by se nenechal očkovat v žádném případě, jiní lidé nad vakcínou neváhají. Do druhé skupiny se řadí právě oblíbená herečka, která nad lidmi, kteří se očkovat nechtějí, kroutí nechápavě hlavou.

"Slyším o tom, jak se někteří lidé brání, například v rádiu. Upřímně tomu sama moc nerozumím. V dětství jsme se očkovali také na všechno možné, třeba spalničky, příušnice, černý kašel a nikoho nenapadlo, že by se očkovat nechtěl. Každý jsme chtěl hlavně neonemocnět," řekla pro ŽivotvČesku.cz Dana Kolářová a dodala, že sama by očkování rozhodně doporučila každému, pokud samozřejmě nemá medicínské důvody, proč se vakcinace raději vyvarovat.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.