Nehoda kamionu na D5 na Tachovsku uzavřela dopravu, řidič za jízdy zemřel

Řidič kamionu zemřel.
Řidič kamionu zemřel.
Foto: Policie ČR
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 6. 2020

Dálnici D5 na 112. kilometru ve směru na Prahu blokuje od čtvrtečního rána kamion. Podle zjištění policie nákladní vůz narazil do středových svodidel, jeho návěs stojí přes oba pruhy a zablokoval dopravu. Řidič kamionu zemřel.

Vše nasvědčuje tomu, že měl za jízdy zdravotní problémy. Záchranáři se ho na místě snažili oživit, ale bez úspěchu,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Petr Poncar pro Novinky.cz.

Z dosud zjištěných informací vyplývá, že při jízdě v mírném stoupání řidič zřejmě v důsledku zdravotní indispozice zkolaboval a při samovolném couvání pak zadní částí návěsu havaroval do svodidel,“ uvedla mluvčí policie Dagmar Jiroušková.

Muže se nepodařilo zachránit

Řidiči podle ní byla poskytována první pomoc, kterou mu zajistili řidiči z ostatních vozů. Následně se muže pokoušela oživit i přivolaná hlídka policistů za pomoci defibrilátoru. Pětatřicetiletého muže se však nepodařilo zachránit.

Policisté v tuto chvíli odklánějí dopravu na kilometru 119. na sjezdu na Benešovice a návrat zpět na dálnici je možný na 107. kilometru, uvedla mluvčí policie.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.