Nejhorší ze všeho jsou hlupáci, kteří se nechtějí očkovat, stačí se podívat třeba na Etzlera, myslí si Roman Skamene

Roman Skamene
Roman Skamene
Foto: Profimedia
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 12. 2021

Herec Roman Skamene (67) sleduje současné dění kolem epidemie koronaviru s obavami. Netají se tím, že se aktuálně chystá na třetí posilující dávku očkování. "Dělá mi to starosti také vzhledem k práci, protože jí je v poslední době kvůli epidemii dost málo. Navíc si nemyslím, že by to s novou vládou mělo být nějak lepší," uvedl pro ŽivotvČesku.cz herec, který očkování považuje za vysvobození z epidemie. Ohledně neočkovaných je pak značně kritický.

Herec svou popularitu u diváků získal z řady filmových rolí, namátkou si například zahrál ve snímcích jako bony a klid, Dívka na koštěti, Zítra vstanu a opařím se čajem a další. V současné době má však o dostatek práce před kamerou obavy. "Covidová situace mi dělá starosti jako asi každému. Pro mně je to teď pracovně hrozné, protože se všechny kulturní akce ruší, ale nedá se nic dělat, já si nestěžuju," uvedl Roman Skamene pro ŽivotvČesku.cz s tím, že má pocit, že si lidstvo kvůli svému jednání takovou situaci možná trochu zasloužilo.

Mnozí s napětím očekávají, zda s příchodem nové vlády dojde ke zlepšení epidemické situace, Roman Skamene je k tomu ale spíš skeptický. "Já vám řeknu, co si myslím. Že si to ještě užijeme," ironicky sdělil pro ŽivotvČesku.cz s lehkým smíchem. Domnívá se totiž, že budoucí vládní pětikoalice se zaměřila především na to, aby porazila Andreje Babiše (67). Podle něj je ale řada věcí, které je nutné řešit a budoucí vládní kabinet Petra Fialy (57) by neměl situaci podcenit.

Herec pak vidí očkování za naprostou prioritu v současném nepříznivém vývoji epidemie. Podle něj by to tak měl brát každý. Příkladem je jeho herecký kolega. "Hlavně je důležité se nechat očkovat, nejhorší je, že je bohužel mnoho hlupáků, kteří se naočkovat nenechají. Stačí se podívat třeba na Miroslava Etzlera, ten také říkal, že se očkovat nepotřebuje, a teď z nemocnice hlásá, jaká to byla chyba," dodal Roman Skamene pro ŽivotvČesku.cz s tím, že nebere tuto skutečnost na lehkou váhu, a proto se chystá příští týden na třetí aplikaci očkování.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.