První letní víkend roku je tady. Teploměr vystřelí až ke 28 °C. Meteoroložka popsala, kde počasí zkazí bouřky

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 6. 2021

Česká republika má před sebou zatím nejteplejší víkend roku 2021. Teplota se bude od pátku držet nad hranicí 25 stupňů Celsia. V neděli ale příjemné počasí přeruší bouřky a hrozí i přívalový déšť. "Bouřky můžeme čekat hlavně v Čechách, budou doprovázené ojediněle přívalovým deštěm, srážky dosáhnou až 25 milimetrů," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Je tu první víkend, který bude lákat k vodě. V úterý začalo meteorologické léto a zdá se, že chladné dny, které trápily Česko na jaře, na čas zmizely.

"Čeká nás první letní víkend letošního roku, to znamená, že nejvyšší denní teploty v pátek a v sobotu budou stoupat ke 28 stupňům Celsia, v neděli ke 25 stupňům Celsia. Jediné, co trošku může krásné dny kazit, jsou bouřky, které se budou vytvářet hlavně v sobotu," popsala víkendové počasí pro ŽivotvČesku.cz expertka na počasí Dagmar Honsová.

"Bouřky můžeme čekat hlavně v Čechách, budou doprovázené ojediněle přívalovým deštěm, srážky dosáhnou až 25 milimetrů. Můžeme čekat také vítr o rychlosti 70 km/h. V neděli bouřky očekáváme na většině území republiky," dodala pro ŽivotvČesku.cz respektovaná meteoroložka.

Deštivé jaro naplnilo české řeky, takže ideální podmínky mohou čekat vodáci. Teplota vody je v současnosti sice pouze 13 až 15 stupňů Celsia, kvalita vody je ale dobrá. Díky vláze v lese se začaly objevovat také hřibovité houby.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.