Nejkritizovanější muž v zemi: Politici cupují Andreje Babiše, dostal označení psychopat

Premiér České republiky Andrej Babiš
Premiér České republiky Andrej Babiš
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 10. 2020

Přísná opatření, která v pondělí oznámila vláda, si vysloužila velmi ostrou kritiku. Podle vyjádření některých opozičních politiků na sociálních sítích jde prakticky o likvidaci restaurací. Terčem kritiky se stal zejména předseda vlády Andrej Babiš (66), na kterého »přilétlo« i označení, že je psychopat.

Nejvíce rozlícení si získalo opatření v souvislosti s restauracemi. Teprve od pátku musejí restaurace zavírat ve 20:00. U stolů mohou sedět nanejvýš čtyři lidé, vedle toho musí být mezi sedícími odstup 1,5 metru. V jídelnách v obchodních centrech mohou být u stolu jen dva lidé. Nově vláda uzavřela až na výjimky kompletně všechny. Výdej jídla sebou je umožněn.

"To je likvidace podnikání v gastronomii. Zatímco při uzavření na jaře mohli podnikatelé sáhnout do rezerv, teď nebudou mít kam. Obecné fráze ministra Prymuly, že se připraví kompenzace, jsou málo. Kompenzace se měly představit dnes spolu s restrikcemi. Pamatujeme, jak vázly na jaře," vyjádřil se poslanec za ODS Jan Skopeček.

Člen Pirátské strany Pavel Moravec zašel ještě mnohem dál. Premiéra Andreje Babiše označil za psychopata neschopného si přiznat jakoukoli vinu. Navíc člověka, který lže jako pětiletý kluk.

Pozadu nezůstal ani věčný kritik premiéra Miroslav Kalousek. Ten se kriticky pustil do Babiše a prezidenta Miloše Zemana.

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová je přesvědčena, že opatření představují pro gastronomické odvětví likvidaci, pokud nedojde ke kompenzacím.

Mezi dalšími, kdo naznačil, že by premiér Andrej Babiš mohl být po psychické stránce nemocný, je předseda hnutí STAN Vít Rakušan.

Babiš o termínu platnosti nových opatření informoval nejprve na Facebooku. Občany vyzval, aby se semkli a aby přijatá opatření dodržovali. "Chceme najít rovnováhu mezi ochranou nemocných a starších lidí a ekonomikou," uvedl k opatřením premiér.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.