Nejlevnější iPhone by mohl být ještě lacinější. Cena pravděpodobně klesne pod 10 tisíc korun

Nový iPhone SE by mohl být ještě lacinější
Nový iPhone SE by mohl být ještě lacinější
Foto: apple.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 5. 2020

Kdo uvažuje nad koupí nového iPhonu SE, s největší pravděpodobností se vyplatí s pořízením ještě počkat. Nejlevnější stroj s logem nakousnutého jablka totiž může Apple ještě zlevnit, a to už v nadcházejících týdnech. Cupertinská společnost totiž čeká na nový telefon od Googlu, v reakci na nějž by mohla upravit cenovou politiku.

Apple začal nejlevnější iPhone SE nabízet na konci dubna. Jde o pokračovatele populárního modelu z roku 2016, který vycházel iPhonu 5S. Ten letošní vznikl na základech iPhonu 8. V Česku se momentálně nejlacinější varianta prodává za 12 999 korun.

To by se podle serveru PhoneArena mohlo v příštích týdnech změnit. Nový model bude představovat i Google a Apple by mohl v rámci konkurenčního boje ještě víc zlevňovat.

iPhone pod 10 tisíc?

Prodejům smartphonů se i kvůli koronavirové krizi nedaří tak, jak se ještě na konci minulého roku předpokládalo. Proto se spekuluje, že Apple na novou konkurenci zareaguje snížením už tak nízké ceny. iPhone SE by mohl vyjít na méně než 10 tisíc korun už v příštích týdnech.

Kdo uvažuje o jeho pořízení a chce ušetřit, vyplatí se mu s koupí ještě počkat. Cenovka nižší o tři tisícovky bude o poznání příjemnější.

iPhone SE má vzhled iPhonu 8, ale jeho vnitřnosti s velké části vycházejí z nejnovějšího iPhonu 11 Pro. Apple od nejlevnějšího modelu očekával a stále očekává rekordní prodeje, stejně jako tomu bylo v roce 2016 s jeho první verzí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.