Reklama:

Nejprve déšť a pak babí léto s 22 °C. Dagmar Honsová prozradila, jaké počasí lze čekat do konce týdne

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 28. 9. 2021

Poslední dny měsíce září přinesou poněkud chladnější počasí a lidé si ve středu budou muset na většině území připravit deštníky. Změna pak přijde ve čtvrtek, kdy se obloha vybere a teploty budou příznivé. Největší překvapení pak počasí přinese o víkendu. "Čeká nás nádherný slunečný víkend ve znamení babího léta," přiblížila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová k počasí do konce týdne.

Reklama:

Poslední tři dny pracovního týdne budou velmi různé. Ve středu bude na většině území deštivé počasí, přes den bude nejchladněji ve čtvrtek, kdy se nejvyšší teplota dostane na 15 stupňů Celsia a nejstudenější bude páteční ráno s teplotou kolem pěti stupňů Celsia, objeví se také přízemní mrazíky. Pak se léto rozloučí stylově.

"Deštník rozhodně ve středu budeme potřebovat, protože na většině území Česka bude pršet a přes naše území bude od západu procházet studená fronta, ale odpolední teploty budou ještě vysoko, a to 17 až 21 stupňů Celsia. Jen na západě republiky by to mělo být okolo 15 stupňů Celsia. V průběhu čtvrtka bude ale docházet k ubývání oblačnosti a odpoledne bude na většině území slunečno, rtuť teploměru bude ukazovat rozmezí 15 až 21 stupňů Celsia. Pak nás čeká velmi studené páteční ráno, kdy v nížinách bude 5 až 1 stupeň Celsia a přízemní mrazíky, ale už v odpoledních maximech 17 až 21 stupňů Celsia a bude jasno či skoro jasno a následně nás čeká nádherný slunečný víkend ve znamení babího léta, bude jasno až polojasno a v odpoledních maximech 18 až 22 stupňů Celsia," upřesnila předpověď do konce týdne pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Reklama:

Meteorologové dále očekávají, že další týdny už tak teplé nebudou. Z celého období od 28. září do 24. října první týden přinese nejvyšší teploty. "Bude teplotně průměrný až nadprůměrný," uvádí Český hydrometeorologický ústav na svých stránkách.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: