Nejteplejší den dubna vystřídá ochlazení. Meteoroložka uvedla, kde teploty spadnou pod bod mrazu

Počasí – Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 21. 4. 2021

Měsíc duben dostává svému aprílovému přízvisku a počasí je natolik proměnlivé, že mate samotnou přírodu. Chladnější dny však budou s malou výjimkou pokračovat i nadále a ve čtvrtek se projeví od severozápadu přechod studené fronty přes celé území. V některých částech republiky teploty klesnou i pod bod mrazu. "Studené severozápadní proudění nás bude provázet až do konce týdne s tím, že se sem bude nasouvat výběžek většího tlaku vzduchu. Od pátku by mělo být polojasno až oblačno, pouze ojediněle s přeháňkami, ale v horských oblastech to bude i nadále o sněžení," řekla meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz

Česko pocítí vliv studené fronty, která bude postupovat od severozápadu do střední Evropy. Je třeba počítat místy také s přeháňkami, ve vyšších nadmořských výškách pak smíšenými a sněhovými. Teplejším dnem čtvrtého dubnového týdne bude středa, kdy se teploty vyšplhají v některých částech Česka až na příjemných 18 °C.

"Středa je tím nejteplejším dnem týdne a numerické modely naznačují, že i do konce letošního dubna. Odpolední teploty se budou pohybovat mezi 14 až 18 °C, ale během odpoledne na většině území Česka očekáváme přeháňky, ojediněle i bouřky. Bude se jednat o lokální záležitosti," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že studená fronta nás bude ovlivňovat především během nočních hodin.

"Až se ráno probudíme, tak se bude nacházet v jihovýchodní části republiky, respektive bude postupovat přes Českomoravskou vrchovinu dále na Moravu a do Slezska. Naopak od severozápadu bude docházet k ubývání oblačnosti, nicméně k nám taky začne pronikat studený vzduch. Zítra budou teploty mezi 9 až 13 °C, v ranních minimech mezi 5 až 1 °C. Ale v západní části republiky už na -1 °C a to mluvíme o nížinách. Od 600 metrů nad mořem očekáváme srážky sněhové, které se ve večerních hodinách v severní části republiky vyskytnou dokonce přechodně od 400 metrů nad mořem," popsala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka charakter počasí, na kterém se promítne studené severozápadní proudění.

Konec týdne bude ve znamení přechodu jednotlivých frontálních systémů, takže oblačnosti i ...

"Bude nás provázet až do konce týdne s tím, že se sem bude nasouvat výběžek většího tlaku vzduchu. Od pátku by mělo být polojasno až oblačno, pouze ojediněle s přeháňkami, ale v horských oblastech to bude i nadále o sněžení. V ranních minimech teploty nejčastěji v intervalu od 2 do -2 °C a při zmenšené oblačnosti, jestliže se nám nebudou tvořit mlhy, tak mohou teploty klesat až k -5 °C," dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu