Nejteplejší den dubna vystřídá ochlazení. Meteoroložka uvedla, kde teploty spadnou pod bod mrazu

Počasí – Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com

Měsíc duben dostává svému aprílovému přízvisku a počasí je natolik proměnlivé, že mate samotnou přírodu. Chladnější dny však budou s malou výjimkou pokračovat i nadále a ve čtvrtek se projeví od severozápadu přechod studené fronty přes celé území. V některých částech republiky teploty klesnou i pod bod mrazu. "Studené severozápadní proudění nás bude provázet až do konce týdne s tím, že se sem bude nasouvat výběžek většího tlaku vzduchu. Od pátku by mělo být polojasno až oblačno, pouze ojediněle s přeháňkami, ale v horských oblastech to bude i nadále o sněžení," řekla meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz

Česko pocítí vliv studené fronty, která bude postupovat od severozápadu do střední Evropy. Je třeba počítat místy také s přeháňkami, ve vyšších nadmořských výškách pak smíšenými a sněhovými. Teplejším dnem čtvrtého dubnového týdne bude středa, kdy se teploty vyšplhají v některých částech Česka až na příjemných 18 °C.

"Středa je tím nejteplejším dnem týdne a numerické modely naznačují, že i do konce letošního dubna. Odpolední teploty se budou pohybovat mezi 14 až 18 °C, ale během odpoledne na většině území Česka očekáváme přeháňky, ojediněle i bouřky. Bude se jednat o lokální záležitosti," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že studená fronta nás bude ovlivňovat především během nočních hodin.

"Až se ráno probudíme, tak se bude nacházet v jihovýchodní části republiky, respektive bude postupovat přes Českomoravskou vrchovinu dále na Moravu a do Slezska. Naopak od severozápadu bude docházet k ubývání oblačnosti, nicméně k nám taky začne pronikat studený vzduch. Zítra budou teploty mezi 9 až 13 °C, v ranních minimech mezi 5 až 1 °C. Ale v západní části republiky už na -1 °C a to mluvíme o nížinách. Od 600 metrů nad mořem očekáváme srážky sněhové, které se ve večerních hodinách v severní části republiky vyskytnou dokonce přechodně od 400 metrů nad mořem," popsala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka charakter počasí, na kterém se promítne studené severozápadní proudění.

O víkendu začal květen. Přestože volné dny přinesly proměnlivé počasí, na prvního máje se ...

"Bude nás provázet až do konce týdne s tím, že se sem bude nasouvat výběžek většího tlaku vzduchu. Od pátku by mělo být polojasno až oblačno, pouze ojediněle s přeháňkami, ale v horských oblastech to bude i nadále o sněžení. V ranních minimech teploty nejčastěji v intervalu od 2 do -2 °C a při zmenšené oblačnosti, jestliže se nám nebudou tvořit mlhy, tak mohou teploty klesat až k -5 °C," dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.