Někdejší televizní hvězda Libor Baselides: Řeknu vám, proč jsem z Česka utekl na Kanárské ostrovy

Libor Baselides byl televizní hvězdou v 90. letech
Libor Baselides byl televizní hvězdou v 90. letech
Foto: Archiv Libora Baselidese
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 9. 2020

V 90. letech byl jednoznačně jednou z největších televizních hvězd, a to zejména díky pořadu na nejsledovanější tuzemské televizní stanici. Moderátor a herec Libor Baselides (56) ale v loňském roce opustil rodnou zemi, přestěhoval se. Aktuálně žije na Kanárských ostrovech. Pro ŽivotvČesku.cz zavzpomínal na časy minulé a prozradil, jak se mu dnes daří.

Libor Baselides uváděl vůbec první Snídani s Novou v únoru 1994 s Lenkou Hornovou. Následně v letech 1994–2000 ho moderoval ve dvojici s Danou Morávkovou. Stal se velmi populárním. Nakonec ale pořad opustil a před rokem i Česko.

"Loni v červenci jsem se rozhodl odjet, přestěhovat se. Zvítězily Kanárské ostrovy, Maspalomas, místo, kde je celý rok teplo, slunce, oceán, pozitivní energie. To byl důvod, proč jsem zmizel. Pro mě nový začátek života, nový nádech, nový rozlet. Tvořím, zpívám, hraji a ovládám aktuálně 6 jazyků," prozradil pro ŽivotvČesku.cz Libor, který se po konci na televizní obrazovce rozvedl. S manželkou vychovával syna Dominika.

Libor s »útěkem« do zahraničí začal nový život. Jednu dobu se věnoval numerologii, teď malířství a dalším činnostem. "Maluji obrazy, kameny, vytvářím šperky, designy domů a stále pracuji před kamerou. To mi dává nový smysl žít a cítit, že život je báječný. Rád vzpomínám na vše krásné v Čechách. Samozřejmě na pořady a filmy, ve kterých jsem se objevil. Nejvíc asi na setkání s francouzským režisérem Denysem de La Patellièrem v psychologickém snímku Diamantové meče," řekl Libor Baselides.

I když dnes mladší ročníky jeho jméno neznají či jen matně si ho vybavují, před lety byl Libor skutečnou televizní hvězdou. Coby moderátor se setkal s desítkami vlivných osobností ze světa filmu, ale i politiky a dalších odvětví. "Rád se občas ohlédnu za dobou pořadu Snídaně s Novou, kde jsem moderoval s Danou Morávkovou a na naše hvězdné hosty. Prožil jsem tehdy velmi radostné a dobré období, na které ale aktuálně navazuji v jiných oborech," dodal pro ŽivotvČesku.cz Baselides.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.