Některá rozvolnění uspokojí část populace. Děti by se měly zase sejít v kolektivu, říká Michaela Badinková

Michaela Badinková je oblíbená herečka
Michaela Badinková je oblíbená herečka
Foto: nextfoto.cz

Česko zažívá nelehkou dobu a možnou komplikací bude neschválení nouzového stavu, který skončí v neděli 14. února. I přes těžké časy se snaží oblíbená herečka Michaela Badinková (42) zachovat si optimismus a věnovat se novým aktivitám, které jí pomáhají udržet si pozitivní smýšlení. Na současný stav nahlíží s nejistotou. "Možná se uspokojí nějaká část populace tím, že se něco rozvolní. Pro mě je teď kamenem úrazu spíše školství," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

V době vládnoucí epidemie koronaviru, kdy stále platí řada restrikcí, není jednoduché zůstat optimistou. Přesto si Michaela Badinková snaží udržet svůj pověstný nadhled.

"Daří se mi dobře, užívám si čas s rodinou, se svými dcerami. Všechno přijímám a pracuju na tom, abych si udržela pozitivní mysl. Nic jiného dělat nemůžu. Proto se snažím tu situaci přijmout, když ji nedokážu změnit a také ji zbytečně nekomplikovat," řekla pohledná herečka pro ŽivotvČesku.cz.

Dlouhé měsíce s vládními opatřeními, která omezují většinu pracovních možností a aktivit, však využívá smysluplně a snaží se kromě odpočinku a relaxace také naučit nové věci a vrátit se mimo jiné k hudbě, která dokáže být mnohdy tím nejlepším lékem.

"S rodilým mluvčím mám konverzaci v angličtině. Kromě toho jsem si objednala piano, abych navázala na moji hru z konzervatoře, která je ale dost bídná (směje se). Chci si trochu procvičit prsty i hlavu. Venku je krásné počasí a nasněžilo, tak trávíme hodně času na čerstvém vzduchu. Snažím se pobývat v přírodě a pak se samozřejmě věnuju domácnosti. Taky pravidelně cvičím, abych se udržovala v kondici," popsala pro ŽivotvČesku.cz čemu se věnuje ve volných chvílích Michaela Badinková, která je televizním divákům známá jako Alena Mázlová z úspěšného seriálu z lékařského prostředí.

Aktuální situaci kolem neschválení nouzového stavu vnímá tak, že je spíše zvědavá, co z toho může vzejít.

"Pochopila jsem z toho, že kraje budou moci jednat jinak a každý si to udělá podle sebe. Obávám se, že z toho pak může vzniknout pouze další chaos. Možná se uspokojí nějaká část populace tím, že se něco rozvolní. Pro mě je teď kamenem úrazu spíše školství. Myslím si, že by mělo být na prvním místě. Děti by se měly zase sejít v kolektivu, snad nejde ani tak o to učení, které je ale samozřejmě důležité. Jsem názoru, že psychicky to děti, které jsou doma, už nesou těžce. Jsou separované, což může mít vážné dopady, na které se moc nebere ohled. Vše se ještě ukáže časem, až to vyplave na povrch," popsala pro ŽivotvČesku.cz herečka, jak vnímá současný kolorit života.

"My to můžeme sledovat jenom v televizi. Všechny věci a dění velmi dobře vnímám, ale nechci se jimi nechat otrávit. To by k ničemu nebylo. Co můžu, tak se snažím užívat a pořád to beru ještě jako čas k tomu, aby člověk načerpal energii a nové síly - abych pak byla připravená na to, co přijde," dodala Michaela Badinková pro ŽivotvČesku.cz.

Laboratoře ve čtvrtek v Česku potvrdily 14.554 nových případů nákazy koronavirem. Je to mé...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.