Některé obchody na Štědrý den zavřou: Přehled těch, kde nakoupíte jídlo i dárky na poslední chvíli

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 23. 12. 2020

Vánoce jsou za dveřmi a někteří už jsou na svátky zásobení, protože řešili nákupy včas. Ale jsou i tací, kteří nechali vše na poslední chvíli a běhání po obchodech zůstalo na 24. prosince. Jenže letos jejich plány mění vládní opatření spojená s epidemií koronaviru, kdy se někteří prodejci rozhodli na Štědrý den obchody neotvírat.

Poslední letošní svátky roku nemusí být pro některé příliš pohodové a klidné. Důvodem je to, že s nákupy dárků nebo potravin čekali až do Štědrého dne v domnění, že během něj vyřeší vše potřebné. Některé obchody zůstanou otevřené v dopoledních hodinách, ale několik z nich se rozhodlo, že své pobočky nechají 24. prosince zavřené.

Mezi ně patří například velký německý řetězec Lidl, kde nakoupíte naposledy 23. prosince. Na některých pobočkách však platí prodloužená otevírací doba do 22. hodin.

Pro zákazníky zůstanou zavřené 24. prosince také pobočky Penny Marketu, které stejně jako Lidl nabídnou možnost nakoupit 23. prosince do 22. hodin.
Naopak Štědrý den dodrží jako každý rok Kaufland s otevírací dobou do pravého poledne, řetězce Tesco – ty zavírají 24. prosince hodinu před polednem. "Pro naše zákazníky máme otevřeno do 11:00, mohou nakoupit od čerstvých potravin až po dárky na poslední chvíli," řekl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí řetězce Václav Koukolíček.

Zákazníci nakoupí také v Albertu a to do 12. hodin, v Globusu do půl dvanácté, v Bille do poledne a v MAKRU do 11.30.

Jestli jste trochu pozapomněli řešit vánoční dárky, nemusíte zoufat. Možnost sehnat něco, čím obdarujete své milované, dostanete v pobočkách knihkupectví Luxor, které zůstávají na Štědrý den otevřené do 12. hodin, na pražském hlavním nádraží dokonce do 14. hodin. Stejně jsou na tom obchody s elektronikou a spotřebiči jako DATART, PLANEO nebo Electroworld. Ty se zavřou 24. prosince v pravé poledne. Do 12. hodin nakoupíte ještě v obchodě se sportovním vybavením, kterým je Decathlon.

Na první a druhý svátek vánoční můžete vyrazit do MAKRA nebo na některé čerpací stanice, jejichž součástí jsou i menší pobočky Tesca nebo Billy. S běžnou otevírací dobou obchodů lze počítat po svátcích, tedy od 27. prosince do 30. prosince.

Poslední den v roce 2020 není žádným svátkem, nicméně prodejci mohou upravovat otevírací dobu dle svých potřeb. Lidl, Penny Market, Tesco, Billa a Globus budou zavírat v 17. hodin. O hodinu později pak Kaufland, Albert a MAKRO.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.