Nekula a mouka za 12,90 Kč: Měl ze slevy radost a chtěl také rozradostnit celou Českou republiku, zamyslel se Lukáš Pollert v komentáři

Lukáš Pollert
Lukáš Pollert
Foto: Se svolením Lukáše Pollerta
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 5. 2023

Komentář: Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) sklidil poměrně silnou kritiku v rámci svého příspěvku na Twitteru, kde upozorňoval na slevovou akci na mouku v obchodním řetězci Lidl. Na mouku za 12.90 korun. Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila komentátora, olympionika a lékaře Lukáše Pollerta (52) s dotazem, jak vnímá Nekulovo »marketingové« počínání. Z jeho slov vyplynulo, že by z toho nedělal nějaké drama, chápe to totiž jako vyjádření silné osobní radosti z toho, že Češi si konečně mohou dopřát produktu z obiloviny za dobrou cenu.

Nekula uvedl, že s obchodními řetězci pravidelně vyjednává, a ocenil slevovou akci pro české a slovenské zákazníky. Akce platí pouze dnes a zákazníci ji mohou využít při nákupu nad 400 Kč a uplatnění kuponu v aplikaci Lidlu.

Ministr tvrdí, že dlouhodobě bojuje proti vysokým cenám potravin, a často mluví o tom, že obchodní řetězce využily ekonomické situace, aby navýšily své marže a zisk. Kvůli vysokým cenám cukru nebo vajec podal také podněty Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Nekula na sociální síti ocenil akci na mouku za 12,90 Kč. "Když se chce, tak to jde," sdělil.

Společnost Lidl dnes na dotaz ČTK sdělila, že nespolupracovala a nespolupracuje s žádnou politickou stranou nebo jejími reprezentanty a k politickým tématům se v dlouhodobém horizontu nevyjadřuje. "Jak již bylo řečeno - během úterní schůzky jsme panu ministrovi přiblížili, jakým způsobem dlouhodobě podporujeme české dodavatele, a jak je pro nás v aktuální náročné situaci naprosto zásadní nabízet ty nejkvalitnější potraviny za nejnižší možné ceny," uvedla za firmu Barbora Jirků.

Pro ŽivotvČesku.cz Nekulův twitterový příspěvek okomentoval Lukáš Pollert. "Mně se to zdá jako zpestření. Mnoho věcí je drahých, což pociťuje řada lidí, a on si všiml, že v Lidlu je akce, tak to sdělil občanům. Je zřejmé, že z toho měl radost, že je něco ve slevě. Chtěl říct lidem, že je konečně něco levného, a měl radost. Prostě nejdříve dostal radost on, že má Lidl něco levného, s touto radostí se pak podělil s celou Českou republikou. Nemusíme mu to mít za zlé, je to vlastně milé," okomentoval s jistou dávkou ironie v hlase pro ŽivotvČesku.cz »Nekulovu mouku za 12.90 korun« Lukáš Pollert.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.