Německo už se připravuje na druhou vlnu koronavirové epidemie. Odborníci se obávají komplikací

Německo a koronavirus
Německo a koronavirus
Foto: pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 4. 2020

Ještě neskončila ta první, přesto se už Německo začalo připravovat na druhou vlnu epidemie koronaviru. Ta podle odborníků přijde zřejmě na podzim a doprovodí je komplikace kvůli soběžnému chřipkovému období. Informoval o tom britský list Daily Mail.

Německo začalo nakupovat další plicní ventilátory a navyšovat lůžkové kapacity na specializovaných odděleních v nemocnicích. Armáda dokonce dostala pokyn, aby jedno z výstavišť v Berlíně přetvořila na nemocnici pro koronavirové pacienty.

V zemi přitom stále platí opatření, která tamější vláda přijala kvůli současné epidemii koronaviru.

Nesmíme ztratit náskok

Podle vědců sice není stoprocentně jisté, že druhá vlna koronaviru přijde, nabádají ale k obezřetnosti a mírní přehanný optimismus. Ten pramení i ze současného rozvolňování preventivních nařízení v několika zemích.

Před druhou vlnou varoval třeba německý virolog Christian Drosten. „Druhá vlna může být nebezpečná v tom, že může udeřit kdekoliv i všude naráz," řekl s tím, že by nebylo dobré, kdyby lidstvo přišlo o náskok, který v současnosti má.

Americký virolog Anthony Fauci zase upozornil na pravděpodobné komplikace, které návrat koronaviru na podzim může přinést. Svět totiž bude sužovat také chřipkové období.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.