Německo už se připravuje na druhou vlnu koronavirové epidemie. Odborníci se obávají komplikací

Německo a koronavirus
Německo a koronavirus
Foto: pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 4. 2020

Ještě neskončila ta první, přesto se už Německo začalo připravovat na druhou vlnu epidemie koronaviru. Ta podle odborníků přijde zřejmě na podzim a doprovodí je komplikace kvůli soběžnému chřipkovému období. Informoval o tom britský list Daily Mail.

Německo začalo nakupovat další plicní ventilátory a navyšovat lůžkové kapacity na specializovaných odděleních v nemocnicích. Armáda dokonce dostala pokyn, aby jedno z výstavišť v Berlíně přetvořila na nemocnici pro koronavirové pacienty.

V zemi přitom stále platí opatření, která tamější vláda přijala kvůli současné epidemii koronaviru.

Nesmíme ztratit náskok

Podle vědců sice není stoprocentně jisté, že druhá vlna koronaviru přijde, nabádají ale k obezřetnosti a mírní přehanný optimismus. Ten pramení i ze současného rozvolňování preventivních nařízení v několika zemích.

Před druhou vlnou varoval třeba německý virolog Christian Drosten. „Druhá vlna může být nebezpečná v tom, že může udeřit kdekoliv i všude naráz," řekl s tím, že by nebylo dobré, kdyby lidstvo přišlo o náskok, který v současnosti má.

Americký virolog Anthony Fauci zase upozornil na pravděpodobné komplikace, které návrat koronaviru na podzim může přinést. Svět totiž bude sužovat také chřipkové období.

V pondělí byl v Česku zaznamenán nejvyšší denní nárůst počtu případů nemoci covid-19 od ko...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu