Nemoc se podepsala na jeho vzhledu. Kamera zachytila, jak se Ozzy Osbourne bojí ukázat světu

Autor: Profimedia | Ozzy Osbourne
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 9. 2021

Legendární hudebník Ozzy Osbourne (72) v lednu loňského roku přiznal, že bojuje s Parkinsonovou chorobou. Od té doby se na veřejnosti objevuje spíše sporadicky a ani na sociální sítě příliš neumisťuje aktuální snímky. Muž, pro kterého byly dříve charakteristické dlouhé rozčepýřené vlasy, nalakované nehty a oční linky, se dnes před zraky fanoušků schovává. Kamera zachytila, jak se krčí v autě snaží se skrýt tak, aby ho nikdo neviděl.

Ozzy Osbourne o své diagnóze poprvé promluvil až ve chvíli, kdy se to zdálo být nevyhnutelné a nemoc si na něm začala viditelně vybírat daň. Hudebník, který dříve na koncertech dokázal rozparádit desetitisíce lidí, se z veřejného života stáhl a věří, že jednou mu zase bude lépe. Aktuálně ale nejenže nechce ukazovat, jak moc mu Parkinsonova choroba ublížila, ale především se nechce nakazit covidem.

"Poslední měsíce byly ty nejhorší, jaké jsem v životě zažil. Je mi jasné, že jestli ten virus chytím, tak jsem v háji," řekl Ozzy Osbourne v rozhovoru pro magazín GQ. Přiznal, že izolace od světa mu nedělá dobře. "Čím déle jsem zavřený doma, tím víc mám pocit, že brzy zešílím. Tohle není nic pro mě," svěřil se se svými pocity legendární zpěvák.

Jeden ze světově nejpopulárnějších metalistů měl dlouhá léta život jako jeden velký večírek, netají se tím, že hodně pil, užíval si s ženami a kamarádil se s drogami. "Jakmile je vám 70, začne s vámi jít všechno z kopce. Musí se ale nechat, že po tom všem, co jsem dělal, mi zdraví vydrželo ještě docela dlouho," uvedl Ozzy s tím, že svého bujarého mládí nelituje.

V poslední době Ozzy ani jeho rodina o jeho zdravotním stavu příliš nemluví a detaily a novinky tak ví jen nejbližší přátelé, včetně těch ze showbyznysu. "Elton John každý týden volá mé manželce. Už se z něj stal rodinný přítel," upřesnil zpěvák, kdo z kolegů si o něj dělá největší starosti.

Naposledy byl Ozzy Osbourne zachycen kamerou v autě, kde čekal na svou ženu. Ačkoliv se občas podíval ven z okénka, aby viděl, co se kolem něj děje, snažil se především schovávat a byl co nejvíce opřený, aby se na něj zraky kolemjdoucích či případně fotografů příliš neupínaly. Stále doufá, že se jednoho dne ve velkém stylu vrátí na pódia a vytře zrak všem, kteří už kvůli nemoci v jeho návrat nevěřili.

Legendární hudebník Ozzy Osbourne
Legendární hudebník Ozzy Osbourne
Foto: Profimedia

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.