Nemocniční lůžko se dá za minutu proměnit na rakev. Dostanou ho pacienti s koronavirem

Nemocniční lůžko lze proměnit na rakev
Nemocniční lůžko lze proměnit na rakev
Foto: Twitter
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 5. 2020

Jižní Amerika se stává novým ohniskem pandemie koronaviru a kolumbijská společnost se chopila příležitosti. Začala vyrábět nemocniční lůžka, ze kterých lze během krátké chvíle udělat rakev. Obojího je na kontinentu nedostatek a poptávka je obrovská.

Nemoc COVID-19 sužuje celou Latinskou Ameriku, především Brazílii, která je už druhou nejzasaženější zemí na světě. Kolumbijská společnost ABC Displays přišla s nápadem, jak ulehčit tamnímu zdravotnictví i pohřebnictví.

Začala vyrábět nemocniční lůžka, která lze za minutu přestavět na rakve, píše britský The Guardian. "Několik měsíců jsme byli mimo provoz jako všichni ostatní, dokud jsme nedostali tenhle nápad," prohlásil zakladatel firmy Rodolfo Gómez. Před pandemií vyráběla kartonové reklamy.

Vynalézavé řešení

A poptávka po hybridním vynálezu roste. V sousedním Ekvádoru museli těla obětí shromaždovat v ulicích, protože země neměla dostatek rakví.

Našla se řada kritiků, kteří nápad považují za morbidní, odborníci ale mají jasno. "Popravdě, pokud se epidemie vymkne kontrole a my budeme zoufale potřebovat lůžka, potom se to může ukázat jako velmi vynalézavé řešení," řekla lékařka Magda Tovar z kolumbijské Bogoty.

Kolumbie má přes 25 tisíc potvrzených případů, zmíněná Brazílie už bezmála 440 tisíc.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.