Nemůžete ji poznat? Cersei ze seriálu Hra o trůny je totiž ve skutečnosti krásnou brunetkou. Lena Headeyová uvedla, co jí na seriálu vadilo

Herečka Lena Headeyová
Herečka Lena Headeyová
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 6. 5. 2022

Lena Headeyová (48), která se proslavila v populárním seriálu Hra o trůny jako Cersei Lannister, je nepochybně výbornou herečkou. Zlou královnu ztvárnila tak, že si sama získala fanoušky, mnozí její postavě však přáli smrt. V roli se navíc výrazně proměnila od toho, jak jinak běžně vypadá. Ve skutečnosti je totiž krásnou brunetou.

Královna Cersei v seriálu Hra o trůny patřila mezi postavy, ke kterým mohl divák mít trochu pochopení, ale na jejich smrt se těšil. Přišla o všechny své děti, měla poměr s vlastním bratrem a nebála se vraždit, když jí někdo přišel do cesty. Proto k ní určitou nenávist chovala i její představitelka Lena Headeyová, která s ní má společnou jen lehkou zálibu v alkoholu.

"Kdybych si teď měla sednout se scenáristy, opít se s nimi a říct jim něco, co mi na finále seriálu vadilo, mluvila bych o smrti Cersei. Chtěla bych pro ni lepší smrt, epičtější. Byla jsem docela rozhozená z toho, jak skončila. Ale asi nemohli potěšit všechny, bylo jasné, že po velkém finále tak sledovaného seriálu přijde velká odezva," řekla Lena Headeyová deníku The Guardian.

Smrt Cersei byla po premiéře posledního dílu Hry o trůny jedním z největších témat. Stejně jako její představitelka, tak i fanoušci doufali, že konec této postavy bude velkolepý. Ničeho takového se ale nedočkali, královna totiž byla zavalena kameny padajícími z rozpadajícího se stropu a zemřela po boku svého bratra a zároveň milence.

Pro Cersei byly charakteristické blond vlasy, které byly nejdříve velmi dlouhé, později naopak velmi krátké. Kdo Lenu Headeyovou nezná i z jiných seriálů či filmů, na ulici by ji proto možná ani nepoznal. Ve skutečnosti je totiž brunetkou s velmi ležérním stylem, která ohromuje svou krásou mnohem víc než její seriálová postava.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.