Nenáviděný Kamara se vrací do Prahy. Já bych se neudržel. Tohle nebude hezké, věští fotbalový expert

Ondřej Kúdela v diskuzi s hráči Rangers
Ondřej Kúdela v diskuzi s hráči Rangers
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 8. 2021

Skotský tým Rangers se vrací do Prahy. V základní skupině Evropské ligy narazí na Spartu. Skupinu doplňuje francouzský Lyon a Bröndby Kodaň. České fanoušky ale nejvíce zajímá zápas proti Rangers, protože si pamatují, co se odehrávalo, když na skotský tým narazila Slavia Praha. "Já si myslím, že hráči se udrží, o hráče se nebojím. Ale vsadil bych si, že tam vznikne něco od diváků. Jestli to v nich sedí stejně jako ve mně, tak se tam něco stane," řekl pro ŽivotvČesku.cz bývalý fotbalový reprezentant Ladislav Vízek (66).

Všichni čeští fotbaloví fanoušci si pamatují, co se v loňské sezóně stalo ve Skotsku. Slavia Praha přehrála tým Rangers, ale finský útočník Glen Kamara (25) obvinil pražského hráče Ondřeje Kúdelu (34) z rasismu. Slávistický obránce byl pak potrestán na deset zápasů a přišel také o EURO. Komise organizace UEFA přišla s tvrdým trestem, ačkoliv neexistoval důkaz, že by se Kúdela rasismu skutečně dopustil.

Nyní se Rangers zřejmě i s Kamarou vrátí do Prahy a čeká je bitva se Spartou. Bojovně naladění fanoušci už na sociálních sítích vzkazují, že je potřeba Ondřeje Kúdelu pomstít. Ladislav Vízek je přesvědčen, že zápas nedopadne dobře.

"Ten zápas bude zajímavý z vícero faktorů. Slavia si s Rangers sportovně poradila, tak bude zajímavé sledovat srovnání se Spartou. Slavia je přejela, tak uvidíme porovnání, ale hlavně ten zápas bude opravdu nebezpečný. Já se bojím, že na utkání se dostanou i fanoušci Slavie a udělají tam nějaký »virvál«. Oni tam tedy mohou nějaké věci vyvádět i sparťanští fanoušci... Tohle nebude dobrý, já to říkám upřímně, ve mně pořád sedí ta křivda, která se Kúdelovi stala. Já bych tam nejraději šel a nějak toho Kamaru nakopl... Ve mně je pořád zloba a nejsem sám," řekl pro ŽivotvČesku.cz bez diplomatických okolků Ladislav Vízek.

"Já si myslím, že hráči se udrží, o hráče se nebojím. Ale vsadil bych si, že tam vznikne něco od diváků. Jestli to v nich sedí stejně jako ve mně, tak se tam něco stane. Ta skupina je těžká, ale fajnová, ale z toho utkání s Rangers mám strach. Na jednu stranu bych se chtěl pomstít, na straně druhé se bojím, aby se to nakonec celé neotočilo ještě proti Spartě," vysvětlil Ladislav Vízek, pro kterého zápas bude pikantní i kvůli Vladimíru Šmicrovi (48). Zeť Ladislava Vízka totiž je kamarádem trenéra Rangers Stevena Gerrarda (41), který se v loňské sezóně Evropské ligy rozhodně neprojevil jako ctitel fair play.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.