Není hrdinství nenosit respirátory a machrovat na ilegální party. Doba je zlá, říká Miluše Bittnerová

Miluše Bittnerová považuje současnou dobu za hodně zlou
Miluše Bittnerová považuje současnou dobu za hodně zlou
Foto: nextfoto.cz

Březen loňského roku zůstane už navždy zapsaný jako měsíc, ve kterém epidemie koronaviru v první vlně zasáhla Česko a paralyzovala ho. Necelý rok poté se situace naopak zhoršila a podle slov odborníků se nacházíme již ve čtvrté vlně a pokud nedojde k radikální změně, hrozbou zůstává i pátá vlna. Těžké časy dolehly na všechny, ale herečka Miluše Bittnerová (43) se snaží nepropadat zoufalství a nahlížet na epidemii reálným pohledem. "Ta šílená nemoc zasáhla celý svět. Jsme v tom všichni stejně," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Odborníci bijí na poplach a vláda se snaží apelovat na veřejnost, aby lidé dodržovali opatření, která jsou zavedena. Od čtvrtka 25. února platí povinnost nosit respirátory, nanoroušky, případně dvě chirurgické roušky najednou. Mnozí vidí jediné řešení kritického stavu v zemi nejen v přísném dodržování a vymáhání bezpečnostních nařízení, ale také v tzv. tvrdém lockdownu.

"Nemá cenu plakat nad tím, jak je doba zlá. Je zlá. Ta šílená nemoc zasáhla celý svět. Jsme v tom všichni stejně," řekla Miluše Bittnerová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že některé chování a jednání lidí, kteří se snaží »bouřit« proti vládním opatřením a jednají zcela opačně, považuje za hazard s lidským zdravím a rozhodně ne za něco, co by si zasloužilo obdiv.

"Není hrdinství nenosit respirátory! Není hrdinství machrovat na ilegální party! Není hrdinství nakazit svoji rodinu," uvedla pro ŽivotvČesku.cz oblíbená herečka, která je televizním divákům známá mimo jiné jako vrchní sestřička Eliška Slavíková ze seriálu z lékařského prostředí.

V době »covidové« je pro ni prioritou jediné. "V tuto chvíli mám jediné přání, abychom ve zdraví přežili. Abychom se konečně odrazili ode dna. Je to na osobní zodpovědnosti každého z nás," dodala Miluše Bittnerová pro ŽivotvČesku.cz.

Zanedlouho začíná astronomické léto a dovolené se řadí k hlavním plánům, které jsou na poř...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu