Není lék pro nemocné, ale už existuje vakcína pro zdravé. Václav Vydra popsal, v čem vidí cestu z epidemie

Herec Václav Vydra vidí cestu z epidemie v promoření
Herec Václav Vydra vidí cestu z epidemie v promoření
Foto: nextfoto.cz

Epidemie koronaviru a očkování rozdělují společnost na dva tábory. Oblíbený herec Václav Vydra (65), mimo jiné také chovatel a milovník koní, se snaží nahlížet na současnou situaci v Česku zdravým rozumem. Přesto považuje poslední rok s covidem za smutný a stav v zemi vnímá jako hodně špatný. Podle něj existuje jediná cesta, jak se z krize dostat a něco konečně změnit. "Celá situace je taková, jaká je z jediného důvodu, aby se nezhroutilo zdravotnictví," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz.

Koronavirus postihl také českou kulturu, kdy vládní restrikce znemožnily mnohým lidem pracujícím v umělecké sféře vykonávat svou profesi. K nim se řadí i herecká činnost. Do zásadních pracovních povinností ale Václavu Vydrovi nezasáhl.

"Neměl jsem rozjetý žádný projekt, který by se kvůli covidu zastavil. Měl jsem natáčet pouze dokument o českém Stavovském povstání, kvůli kterému jsem si nechal narůst vousy. Vzhledem k tomu, že se to už asi tři měsíce odkládá, tak už mám plnovous (smích). Myslím, že asi měsíc to ještě budu muset vydržet. Ale co se týká současné situace, tak samozřejmě není dobrá. Je to špatné a poměrně dost mě to irituje a vadí mi to," řekl Václav Vydra pro ŽivotvČesku.cz.

Zodpovědnost za řízení v době vládnoucí epidemie a konání zásadních kroků, které musí činit vláda, by sám mít nechtěl. "Nezávidím nikomu, kdo epidemickou situaci musí řešit a rozhodovat. Je to plácnutí do vody, protože pro určitou skupinu je vždy něco špatně. Dobré řešení neexistuje," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz skvělý herec, bavič, milovník humoru a krásných koní s tím, že očkování může vždycky představovat určité riziko.

"Zda má očkování smysl, těžko říct. Nedávno jsem četl jeden vtip, že je zajímavé, že doteď není na covid nic, čím by se léčili nemocní, ale už máme vakcínu, abychom očkovali zdravé. To je podivuhodná situace. Myslím si, že cesta, která nás z epidemie vyvede, jak se říkalo od začátku, je tzv. »promoření«. Je to blbé slovo, pro někoho to může být i fatální, ale obávám se, že se tomu nevyhneme a jiná cesta není. Celá situace je taková, jaká je, z jediného důvodu, aby se nezhroutilo zdravotnictví. Je to jediné, co brzdí »promoření«," dodal Václav Vydra pro ŽivotvČesku.cz.

Počet případů koronaviru v zemi za dobu epidemie od loňského března překročil 1,6 milionu....

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.