Nepořádek na pozemku vily primátora Zdeňka Hřiba je pryč. Vzal kolečko a začaly vyklízecí práce

Zdeněk Hřib se pustil do odklízecích prací.
Zdeněk Hřib se pustil do odklízecích prací.
Foto: ŽivotvČesku.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 8. 2020

Na pozemku jednoho domu v pražských Kyjích jsou hromady nepořádku a nepříjemný zápach. Taková informace prolétla médii před více než rokem. Dům patří pražskému primátorovi Zdeňku Hřibovi, který ho koupil v roce 2015 ve špatném stavu. Nepořádek tam podle něj zůstal po minulém majiteli. A i když má populární politik práce nad hlavu, rozhodl se, že se pustí do úklidových prací. Redakce ŽivotvČesku.cz získala snímky z likvidace nepořádku. Zároveň vyjádření původního majitele.

"Práce stále a intenzivně probíhají. Na pozemku kolem domu zůstává dřevo, základ vozíku na auta a vrak vozu a polorozpadlý kiosek. To jsou věci, které původní majitel měl v únoru odvézt. Alespoň to tvrdil. Od té doby nekomunikuje," řekl pro ŽivotvČesku.cz Zdeněk Hřib, který kvůli svým pracovním závazkům nemohl odklízecí práce provést dříve. Ale také kvůli tomu, že se s původním vlastníkem snažil dohodnout. "Na konci ledna si nějaké věci odvezl, to se ho ještě podařilo dohnat, aby trochu spolupracoval, od té doby nekomunikuje," zdůraznil Zdeněk Hřib pro ŽivotvČesku.cz s tím, že odklízecí práce ještě pár dnů potrvají.

Sám už v minulosti opakovaně upozorňoval, že nepořádek u jeho domu vznikl v době, kdy dům nevlastnil a logicky nejde o jeho »bordýlek«, a to z důvodu, že původní majitel se zavázal na své náklady nepořádek zlikvidovat. To se ale po koupi domu nestalo. Původní majitel tak nedodržel smluvní dohodu.

"Odpadky bylo nutné vyhrabávat i ze země. Celkem se odvezlo z pozemku více než 100 metrů krychlových odpadu. Některý nepořádek bohužel odstranit nejde. Třeba jakási věc, která je zarostlá do stromu. Vyklízecí práce ještě nějakou dobu potrvají, je toho opravdu hodně. Odklidilo by se to dříve, ale blokovala to zejména nekomunikace s původním majitelem," popsal těžkosti s odklízením nepořádku Zdeněk Hřib.

Nezodpovědné jednání původního majitele vzal primátor na sebe, aby okolí bylo čisté. "Mrzí mě, že jsem se k tomu nedostal dříve. Původní vlastník měl lhůtu, do kdy měla skládka zmizet, jenže to se nestalo. Prostě co nevyklidil, to jsem musel na své náklady zlikvidovat. Na konci ledna tvrdil, že si ještě nějaké věci odveze, pak přestal zcela komunikovat," dodal pražský primátor pro ŽivotvČesku.cz.

Pozemek s domem chce zrekonstruovat a v těsném sousedství Kyjského rybníka se usadit.

Kontaktovali jsme původního vlastníka

Redakci ŽivotvČesku.cz se podařilo zkontaktovat původního majitele Václava A., se kterým je skutečně komunikace problémovější. "Je to jeho nepořádek, nemám s tím nic společného," tvrdil nám do telefonu původní majitel s tím, že se o věci nechce bavit. Dokonce následně začal tvrdit, že jsme si ho spletli s někým jiným.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.