Nepřeju to těm hlupákům, kteří covid neměli. Zemřeli mi kamarádi i příbuzní, říká Ondřej Soukup

Ondřej Soukup měl hrozný průběh koronaviru
Ondřej Soukup měl hrozný průběh koronaviru
Foto: nextofoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 17. 2. 2021

Koronavirová epidemie se stala tématem, které rozděluje českou společnost. Někteří zpochybňují apely odborníků a odmítají přijmout vážnost situace, na kterou poukazuje čím dál tím víc věcí. Opačným případem je hudební skladatel Ondřej Soukup (69), který má kromě svého názoru také osobní zkušenost s onemocněním covid-19. "Je to docela drsné. Když vás to sejme opravdu naostro, tak je to síla," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz.

Covid se mu naštěstí podařilo překonat, ale nepatří mezi ty, kteří by nemoc po uzdravení zlehčovali nebo nebrali celou situaci v zemi dostatečně vážně. "Už jsem v pořádku. Akorát všichni ti idioti, co to neměli, odmítají to a bojují proti tomu, tak jim to teda nepřeju. Je to docela drsné. Když vás to sejme opravdu naostro, tak je to síla," řekl Ondřej Soukup pro ŽivotvČesku.cz.

Není to však pouze o jeho zkušenosti, ale také o každodenní realitě, kterou zažívají jeho přátelé pracující ve zdravotnictví. Právě oni ho v jeho pohledu na věc jenom utvrzují. "Vím, že moji kamarádi, zdravotníci a doktoři, tak ti mají chuť všechny tyhle lidi profackovat. Říkají mi, ať přijdou na týden pracovat na covidovou jednotku a pak uvidí, co to skutečně obnáší," vyjádřil se velmi otevřeně známý hudebník a výrazná osobnost českého showbyznysu pro ŽivotvČesku.cz s tím, že situace je naprosto zoufalá.

"Já nejsem žádný hysterický člověk, že bych to prožíval. Ale vzhledem k tomu, že už mi na covid zemřelo pár kamarádů, dokonce mladších než já a příbuzní, tak to nelze neřešit. Aniž jsme v rodině tušili, že koronavirus máme, nakazili jsme mezitím několik lidí. Chytili jsme to evidentně od dětí, kterým samozřejmě nic nebylo. Celá ta situace je opravdu blbá," dodal Ondřej Soukup pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.