Neskrývaný odpor vůči princi Harrymu. Moderátorka popsala osobní setkání, na které nezapomene. Něco jsem maskoval, přiznal

Princ Harry s manželkou Meghan
Princ Harry s manželkou Meghan
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 1. 10. 2021

Prošel si těžkými časy, když jako dítě přišel kvůli tragické dopravní nehodě o matku. Princ Harry (37) musel jakožto člen britské královské rodiny dodržovat etiketu a dětství prožil pod diktátem přísného protokolu, který potlačoval jeho skutečné pocity. O to větší rebelie přišla, když dospěl a stal se neblaze proslulou hvězdou alkoholových večírků, kde ho stíhali senzace lační paparazzi. Jedna z vlivných televizních osobností, která se s ním setkala osobně, dokonce popsala odpuzující zážitek spojený s ním ve své knize.

Od osmadvaceti let bojoval s nočními můrami, které ho trápily po celé čtyři roky - souvisely se smrtí jeho matky Diany (†36), princezny z Walesu, kterou nadevše miloval. A tak se snažil užívat si divoké večírky, kde nechyběl ani zmíněný alkohol a drogy, aby se zbavil dlouho potlačovaného žalu.

"Byl jsem svolný k tomu, abych pil. Stejně tak jsem byl ochotný brát drogy a dělat věci, kvůli kterým jsem se cítil hůř, než bych se býval cítil. Ale pomalu jsem si uvědomoval to varování – dobře, nepil jsem od pondělí do pátku, ale to, co bych pravděpodobně vypil za týdny, jsem zvládl za jednu páteční nebo sobotní noc. Došlo mi, že jsem pil ne proto, že bych si to nějak užíval, ale kvůli faktu, že jsem se snažil něco maskovat," řekl vévoda ze Sussexu v otevřeném rozhovoru s americkou moderátorkou Oprah Winfreyovou (67) v rámci dokumentárního seriálu s názvem The Me You Can't See (v překladu Moje neviditelné já).

Známá novinářka Katie Couricová (64), která je ve světě médií vlivnou osobností, se s princem Harrym setkala v roce 2014 v Brazílii na zápase v pólu a přiznala, že nešlo přehlédnout a hlavně necítit, co z nyní už dvojnásobného otce tehdy »táhlo«. Šlo o směs cigaret a silného alkoholu, což popsala dokonce ve své nové knize Going There. Zážitek vylíčila tak, že to v ní evokovalo dojem, že tento zápach čpí z každého jeho póru, jak uvedl britský deník The Mirror.

Dnes je však všem extravagantním party a alkoholovému opojení konec. Mladší syn zesnulé princezny Diany našel klid po boku manželky Meghan Markleové (40), s níž má syna Archieho (2) a teprve tříměsíční dceru Lilibet Dianu. Snaží se být zodpovědným otcem, manželem a hlavou rodiny. Manželé se usadili v americkém Montecitu mimo britský královský protokol.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.