Nesmí se opakovat scénář ze Staroměstského náměstí, burcuje před dnešní demonstrací ministr

Ministr vnitra Jan Hamáček
Ministr vnitra Jan Hamáček
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 28. 10. 2020

Prahu ve středu 28. října čeká Prahu další demonstrace proti vládě a nařízením, které mají omezit šíření koronaviru. Je otázkou, kolik demonstrantů se na náměstí Republiky sejde. Platná vládní opatření proti šíření covidu-19 ale umožňují konat demonstrace do 100 účastníků. To je kapacita, která bude zřejmě překročena. Je policie na demonstraci připravena? Ministr vnitra Jan Hamáček (41) apeluje na lidi, aby si uvědomili vážnost situace.

Demonstrace nazvaná Manifestace za svobodu a pravdu odsuzující teror a manipulaci se uskuteční na náměstí Republiky. Organizátoři slibují, že akce nebude mít násilný charakter. Podle přihlášek a potvrzených účastí na Facebooku je ale téměř jisté, že do Prahy dorazí více než 100 povolených lidí.

Ministr vnitra Jan Hamáček důrazně apeluje na lidi, aby se nestalo něco podobného, jako na Staroměstském náměstí před deseti dny. Tehdy došlo k agresivnímu chování i bitkám, které rozpoutali zejména fotbaloví chuligáni. Policie musel dokonce použít vodní děla, aby dav rozehnala.

"Věřím, že se nebude opakovat stejný scénář jako na Staromáku. Tehdy řada policistů skončila v karanténě. Policie je samozřejmě i dnes připravena. A já doufám, že si lidé uvědomí vážnost situace," uvedl pro ŽivotvČesku.cz ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček.

Podle nařízení z 22. října se může shromáždění účastnit maximálně 100 účastníků, a to ve skupinách po 20 lidech. Demonstranti musí zachovávat rozestupy mezi skupinami a všichni účastníci musí mít na obličeji roušky.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.