Nesnáším sci-fi filmy, ale koronavirus ho připomíná. Prázdné ulice jsou smutné, říká Monika Absolonová

Monika Absolonová by si přála, aby už vše zlé konečně skončilo
Monika Absolonová by si přála, aby už vše zlé konečně skončilo
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 25. 1. 2021

Koronavirová epidemie v Česku postihla řadu oborů a zasáhla lidem nejen do osobního života, ale i toho pracovního. Kultura a obecně umělecká scéna v naší zemi smutně utichla. Práci i koníček zároveň musela dát na čas stranou i zpěvačka Monika Absolonová (44), která se ale snaží být aktivní doma s dětmi, věnovat se rodině a zároveň pracovat na nových věcech. "Já nesnáším sci-fi filmy a najednou má člověk pocit, že se v nějakém takovém ocitl," přiznala pro ŽivotvČesku.cz.

Monika Absolonová je hvězda mnoha českých muzikálů a talentovaná zpěvačka, která si získala čestné místo na hudební scéně. I ona musela ze dne na den přestat vystupovat a zpívat, protože vládní opatření už několik měsíců znemožňují vykonávat uměleckou činnost.

"Máme povolání, které nelze dělat. Je to zakázané. Není to ale jenom naše povolání, které nás umělce živí, ale hlavně je to i náš koníček. Nejde to ničím nahradit. Doufejme, že se z toho naše země a potažmo celý svět dostane a všichni se budeme moct vrátit ke svému původnímu životu. Myslím si, že z dlouhodobého hlediska je tahle situace neúnosná. Nicméně pevně věřím, že to přejde a jsem moc vděčná, že jsou moji kluci malí, takže si jich můžu užívat a věnovat se jim. Ale přiznávám, že bych si jich radši užívala a občas si šla zazpívat," řekla Monika Absolonová pro ŽivotvČesku.cz.

Při tak dlouhém výpadku má obavy o to, aby to nebylo likvidační pro divadla a menší scény. Sama bez možnosti vystupovat před publikem pociťuje, že když je doma s dětmi, je to takový neměnný koloběh.

"Včera se mi podařilo vyjít ven, protože jsem musela něco vyřídit na Chodově a když jsem to tam uviděla, předtím jsem tam byla naposledy před Vánoci, tak to byl smutný pohled - všechno zavřené, bez lidí… Měla jsem z toho úplně úzkost. Opravdu se neskutečně těším na den, kdy tohle všechno zlé přejde," přiznala pro ŽivotvČesku.cz zpěvačka, která v roce 2011 získala Cenu Thálie za roli Fanny Briceové v ženské kategorii opereta, muzikál nebo jiný hudebně-dramatický žánr.

V současné době vaří v online pořadu ve spolupráci s jedním supermarketem a nikdy by ji nenapadlo, že využije studia hotelové školy.

"V životě bych neřekla, že do něčeho takového půjdu. Nabídka přišla v prosinci 2019 a tehdy by nás nikoho ani nenapadlo, co za krátkou dobu nastane. Jsem moc ráda, že jsem to přijala, protože mě to moc baví, je to sranda a samozřejmě také zdroj příjmu. Jsem doma v kuchyni, vařím, odpovídám lidem a jsem s nimi v kontaktu alespoň virtuální formou. Je to příjemné, navíc je to taková pracovní povinnost a zodpovědnost, což je pro mě fajn," vyjádřila se pro ŽivotvČesku.cz Monika Absolonová, která je pyšnou maminkou dvou malých synů – staršího Tadeáše (5) a Matouška (2).

"Také dělám online přenosy ze Studia DVA a doufám, že to v budoucnu nebude pouze online a budeme moci normálně hrát pro diváky. Máme scény na Vyšehradě a nově v Holešovicích. Určitě je ta doba náročná, ale nepropadám nějakým depresím. Jen mě napadla jedna věc. Já nesnáším sci-fi filmy a najednou má člověk pocit, že se v nějakém takovém ocitl," dodala Monika Absolonová pro ŽivotvČesku.cz.

Jsou to tři měsíce zpět, co Lucie Vondráčková (41) přiznala, že není sama. Jejím partnerem...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu