Nestárnoucí Uršula Kluková: Jsem zvyklá celý život něco dělat a nemůžu s tím teď skončit

Uršula Kluková
Uršula Kluková
Foto: Profimedia
Lucie Tůmová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 24. 5. 2022

Letos oslaví už jednaosmdesáté narozeniny. Energie má ale tolik, že zvládá stále pracovat. Uršula Kluková (80) prozradila redakci ŽivotvČesku.cz, jak se jí žije a proč se do důchodu ještě nechystá. "Mám štěstí, že jsem zdravá," uvedla herečka, která oplývá nakažlivým humorem. Vnoučat se zatím nedočkala, ale rozhodně ji to prý netrápí.

Vitální herečku s nezaměnitelným hlasem a smyslem pro humor znají diváci například ze scének s Miloslavem Šimkem (†63) a Jiřím Krampolem (83) z přelomu 80. a 90. let. Později se objevila v seriálech Doktoři z Počátků, Modrý kód či v pokračování komedie Po čem muži touží 2, která letos vstoupila do českých kin.

Nejvíce ale Uršula Kluková stále září na jevišti – příští týden ji čeká další představení Dívčí války v Divadle U Hasičů. A aby toho nebylo málo, ještě stíhá objíždět celou republiku se svým zábavným celovečerním pořadem Uršuloviny. Proto se na ní redakce ŽivotvČesku.cz obrátila s dotazem, jak tolik věcí ve svém pokročilejším věku dokáže zvládnout.

"Mám štěstí, že jsem zdravá a že dělám to, co mě baví. Pracovních nabídek je také stále dost a z toho mám radost," svěřila se pro ŽivotvČesku.cz. Sympatická herečka by však ani v případě, že by měla trávit čas pouze doma, určitě nezakrněla. "Mám kočku a psa, ti mi dávají zabrat," řekla s tím, že i ráda hodně čte. Pár knih v minulosti dokonce sama napsala.

Kromě domácích mazlíčků jí společnost pravidelně dělá také syn Jakub, kterého má z prvního manželství s režisérem Pavlem Fialou (†79). Vnoučat se sice zatím nedočkala, ale rozhodně ji to netrápí. "Vždyť už jsem babičkou i bez nich," smála se pro ŽivotvČesku.cz. Stejně tak se obejde bez mužského protějšku. Po druhém rozvodu se už totiž rozhodla zůstat sama.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.