Neúmyslně prodloužená dovolená. Eva Perkausová musí zůstat na Maledivách, její přítel má koronavirus

Moderátorka Eva Perkausová
Moderátorka Eva Perkausová
Foto: Nextfoto
Publikováno: 9. 2. 2021

Moderátorka Eva Perkausová (26) se před týdnem pochlubila první fotografií z dovolené na Maledivách, kam v tomto pochmurném počasí odjela společně s přítelem za sluníčkem. Ještě v úterý popřála příznivcům na Instagramu dobré ráno z ráje, netušila ale, že v něm bude muset nedobrovolně zůstat a pobyt už tak příjemný nebude. Domů odletět nemůže, neboť její přítel byl pozitivně testován na koronavirus.

Eva Perkausová a její přítel Ivan Hecko před několika dny opustili zasněžené a chladné Česko, aby si užili tepla a slunce na exotickém ostrovním státu Maledivy. Pobyt měl páru v úterý skončit, moderátorka se ale k pracovním povinnostem a do Prahy jen tak nevrátí. Její přítel byl pozitivně testován na koronavirus.

Neplánové prodloužení dovolené, během kterého se nebude moci volně pohybovat Hecko, ani s negativním výsledkem testovaná Eva. "Zůstali jsme nedobrovolně v zahraničí. V úterý jsme měli odcestovat zpět do Prahy, ale dozvěděli jsme se, že jeden z našich výsledků je pozitivní na koronavirus," oznámila krásná moderátorka, cituje web televize CNN Prima News.

Ve videu Perkausová uvedla, že ji pozitivní test jejího přítele šokoval. Ivan Hecko totiž nemá žádné příznaky a naopak měli oba pocit, že u moře načerpali energii. Situaci komplikuje i fakt, že test není možné zopakovat.
Na Maledivách jsou striktní nařízení, kvůli kterým Hecko nemůže být okamžitě testován znovu. Opakovaný test se přitom Perkausová snažila zařídit nejen přes cestovní kancelář, ale i přes ambasádu. Možný ale bude až za 14 dní strávených v izolaci.

Ministerstvo zahraničních věcí na svých webových stránkách uvádí, že přestože vycestování do zahraničí zakázané není, nedoporučuje se. Také upozorňuje, že možnosti konzulární asistence občanům ČR na území Malediv jsou limitované, neboť tam Česká republika nemá zastupitelský úřad.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.