Nevěřili byste, že vítězka StarDance Veronika Lálová je sama. Prozradila, který muž u ní může zabodovat

Tanečnice Veronika Lálová
Tanečnice Veronika Lálová
Foto: Showpix.cz
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 3. 2021

Profesionální tanečnice a lektorka Veronika Lálová (29) na sebe výrazně upozornila během soutěže StarDance, kde se objevila po boku sportovce Davida Svobody (35) a herce Zdeňka Piškuly (22). Oba dva dovedla do finále, Zdeněk Piškula po jejím boku celou show dokonce ovládl. "Oba byli skvělí. Zdeněk měl s tancem větší zkušenosti, David byl úplně nepolíben," prozradila pro ŽivotvČesku.cz mimořádně talentovaná tanečnice, která je překvapivě aktuálně bez partnera.

Veroniko, s kým se vám lépe tančilo? Byl to David Svoboda nebo Zdeněk Piškula?

Já tuto otázku nemám ráda. Zdeněk i David byli skvělí, došli až do samého finále. Zdeněk měl s tancem větší zkušenosti, David byl úplně nepolíben. Jsem ale vděčná za oba.

Tomu rozumím. Vaše začátky na parketu byly o tom, že jste sama chtěla tančit?  

K tanci mě přivedla babička, se kterou jsem chodila na taneční soutěže. Líbily se mi ty krásné šaty a já prostě chtěla být taky ta princezna v krásných šatech a tančit. Rodičům jsem tedy vděčná za přihlášení do tanečního kroužku. Bylo mi asi 6 nebo 7 roků, když jsem začínala.

Úspěchy jste sbírala už jako dítě, nebo co považujete za největší »vítězství«?

Nejvíce jsem pyšná na to, že se mi splnil sen být učitelkou tance a že se můj koníček stal mou prací. Miluji to a přeji si, abych mohla takto pracovat co nejdéle.

A být učitelkou tance byl i váš profesní sen?

Tím byla účast ve StarDance a tančit na karnevalu. Mám splněno, ale moc bych si přála tančit v Riu ještě jednou a zase si to tak moc užít. A hlavně bych si přála, abych mohla tančit co nejdéle.

To se dá naprosto chápat. Ohlédneme-li se ale za soutěží StarDance, co bylo největším vaším zážitkem?

To je těžké něco vybrat. Asi celé to učinkování, přímý přenos, režisér řekne 10, 9, 8... a jde se na to, navíc jsme v živém vysílání, koukají na to miliony lidí. Je to adrenalin, krásná atmosféra, zkušenost, miluji to.

Že si umíte celý ten soubor radostí užít, to nejde zpochybnit. Ale napadlo vás někdy třeba s tancem »seknout«?

Se sportovním tancem a soutěžením jsem skončila někdy před vysokou školou, byl to docela zlom, došlo nejdříve k rozchodu s partnerem v soukromí, tehdy i tanečním, takže mi tenkrát skončil svět. Dneska to samozřejmě vidím úplně jinak, vše je jak má být a tak situace mě posunula o hodně dál. Dneska učím, tančím, vystupuji a jsem tak šťastná.

A to je na vás vidět. Který z tanců vám nejvíce sedí, podle fotek to vypadá na sambu...

Ano, je to samba. Je rychlá, taková veselá, energická a mám ji asi nejraději, nejvíce se jí zabývám. Vzdělávám se ale i v dalších tancích. Myslím, že je to důležité se stále posouvat dál, to mě baví. Jsem spíše více na ty karibské tance, ale samozřejmě i ty klasické jsou krásné a baví mě.

Co vás nejvíce zaujalo na Brazílii?

Je toho hodně, ale zkusím vybrat pár slov. Nebezpečné, vzrušující, obohacující, aktivní, radostné, vzdělávací. I přesto, že život v Brazílii není lehký, je to tam nebezpečné, jsem tam vždycky nadšená. Připadám si tam jako doma. Hudba, život, jídlo, tanec... Prostě to, jakým způsobem si užívají život, to se mi fakt líbí. Jsem za takovou zkušenost moc ráda, jezdím se tam hlavně vzdělávat, ale už tam jezdím i za kamarády, za tou kulturou a nabít se.

Cestování se nám ale momentálně zkomplikovalo kvůli covidu, jak vlastně současnou dobu prožíváte?

Můj život, který jsem dříve žila, moc mi z něj nezbylo, jen online lekce tance. Mnoha lidem vůbec nevadí, co se děje, nic podstatného jim nechybí. U mě se toho změnilo hodně. Všechno. Práce, veškeré aktivity, radost z toho, co mám ráda. Jsem ale šťastná, že mám zdravou rodinu. Nejvíce se bojím toho, že nevíme, kdy to šílenství konečně skončí. Chci, aby lidé zase mohli dělat to, co je baví a živí, aby měli radost ze života a byl zase vidět úsměv na tváři.

Problém v současné době, kdy je všechno zavřené, je i seznamování. Jste momentálně zadaná?

V současnosti ne.

Tomu se mi nechce věřit, když vidím, jak pohledná žena jste. Dobře tedy, jaké vlastnosti by měl mít muž, který by vás zaujal?

Hlavní je, aby mě miloval takovou, jaká jsem a podporoval mě v tom, co dělám.

To zní dobře. Co vy a víra, věříte v Boha, osud, karmu?

Věřím, že všechno se děje z nějakého důvodu.

Když přejdeme k takovým těm obyčejným věcem. Máte špičkovou postavu, které jídlo k vám neodmyslitelně patří?

Dříve bylo moje nejoblíbenější jídlo špagety s mušlemi. Dneska se k tomu přidala mexická kuchyně, vietnamská a sushi. Já miluji jídlo všeobecně, jsem gurmán.

Pokud jde o kondici, a jak už jsem zmínil, máte velmi krásnou postavu, jak se udržujete ve formě?

Starám se o sebe, chodím cvičit. Ale... nikdo není dokonalý.

Naopak si myslím, že mnoho žen vám musí vaší figuru závidět. Brazílii jsme zmínili, ale co vy a dovolená, kam ráda jezdíte?

Děkuji (směje se). Tam, kde je teplo a slunce a fajn lidi. Nemám ráda zimu a sníh, kdybych mohla, tak ji úplně zruším.

A poslední otázka, co nejvíce nesnášíte na lidech?

Nemám ráda pomluvy, lež, psaní ošklivých komentářů na sociálních sítích o lidech, které vlastně vůbec neznají. To opravdu nechápu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.