Nevěsta i ženich už mají přes 40 let. To ještě v televizní svatební show nebylo. Ti starší mají jednu výhodu, usmál se odborník

Podnikatel Roman a personalistka Andrea v svatební reality show
Podnikatel Roman a personalistka Andrea v svatební reality show
Foto: Se svolením TV Nova
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 9. 2021

Populární televizní svatební reality show divákům představí podnikatele Romana (48) a personalistku Andreu (41). Svatbu před televizní kamerou si vyzkoušel pár, kterému je nad 40 let. Sociolog Vojtěch Bednář pro ŽivotvČesku.cz popsal, jakou výhodu při seznamování mají ti dříve narození.

Třetí díl svatební reality show je dost výjimečný, protože experti vyberou pár, kterému je nad čtyřicet let. Svatební zvony si vyslechli podnikatel Roman (48) a personalistka Andrea (41).

"Musí přeci existovat někdo, s kým by to prostě klapnout mohlo," uvedla pohledná personalistka, která bude muset akceptovat, že její partner je o pár centimetrů menší. Roman při přihlášce do reality show řekl, že ho velmi zaujalo, že partnerku mu vybere tým profesionálů. Dvojice k sobě páruje psychoterapeutka Šárka Vávrová, vztahový kouč Petr Jan Křen a expertka na DNA Jaroslava Babková.

Diváci tedy budou sledovat, jak dopadl svatební den a seznamování v případě lidí, kterým pomalu táhne na padesát a už by měli vědět, co od svého protějšku očekávají. Sociolog Vojtěch Bednář jim dává poměrně dost šancí, protože zkušenost je často důležitější než aktivita a mládí.

"Seznamování si můžeme představit jako takové váhy. Na jedné straně je aktivita a na straně druhé je zkušenost. Když je člověk mladý, tak je hodně aktivní, ale málo zkušený. Když je starší, tak je více zkušený, ale zase málo aktivní. To znamená, že k dosažení stejného výsledku už stačí méně iniciativy, než musí vydat ten mladý," usmál se při odpovědi pro ŽivotvČesku.cz sociolog Vojtěch Bednář.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.