Než se zapnou světla kamer. Petr Suchoň popsal, co všechno diváci nevidí. Zůstávám ve střehu, říká moderátor

Moderátor Petr Suchoň
Moderátor Petr Suchoň
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 27. 9. 2021

Od srpna ho televizní diváci mohou vídat v ranním pořadu tuzemské komerční stanice, kde patří mezi oblíbené tváře. Moderátorovi Petrovi Suchoňovi (37) se daří nejen pracovně, ale i v osobním životě – užívá si prvorozeného syna Sebastiana, kterého má s manželkou Klárou Koukalovou (39). V rámci své profese odkryl některé zákulisní rituály, které dodržuje, než se rozsvítí světla kamer. "Můj favorit na rozmluvení je slovo »mauglí« a pak ještě používám »drbu vrbu«. Jsem pokaždé nervózní, ale podle mě je právě ta zdravá nervozita opravdu zásadní, člověk je pak pořád ve střehu," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Patří ke zkušeným televizním osobnostem – moderoval hlavní zpravodajskou relaci a nyní uvádí ranní pořad. V roli moderátora stanul také v předvolební politické debatě. V nové práci je spokojený, a ačkoli má řadu zkušeností, stále jej před každým vysíláním motivuje určité napětí.

"Zatím je to perfektní a jsem moc rád za to, jak mě přijal kolektiv. Mám velkou radost z toho, jak se to nastartovalo. Jsem pokaždé nervózní, ale myslím si, že zdravá nervozita je vždycky potřeba. Kdyby to člověk bral na lehkou váhu, tak by to nebylo úplně ideální. Pokud tam pracuje lehká nervozita, zůstávám trošku ve střehu a podle mě by to tak mělo být," řekl Petr Suchoň pro ŽivotvČesku.cz s tím, že co se týká osobního rituálu nebo jazykolamu před zahájením vysílání, vyslyšel rady zkušeného mistra slova a drží se jich už dlouhá léta.

"Máme jorkšíra, který se jmenuje Mauglí. Už od dob, kdy velký herecký mág a rétor pan Přeučil radil v nějakém rozhovoru těm, kteří by se potřebovali rozmluvit například před pohovorem nebo akcí, kde budou mluvit před publikem, že slovo »mauglí« je na roztažení mimických svalů naprosto nejlepší slovo. »Mauglí« je tedy můj favorit a pak ještě používám »drbu vrbu«," prozradil sympaticky moderátor pro ŽivotvČesku.cz.

"Pořad Nový den je podle mě velmi silný v tom, že jsou to tři hodiny vysílání nabité hosty, kteří mají co říct. Diváci a divačky je také chtějí slyšet a je jedno, zda jsou z oblasti showbyznysu, sportu nebo politiky. Ona se dnes i politika stává tak trochu showbyznysem a třeba i zdravotnictví už patří mezi veřejná témata. Pokud u nás vystoupí nějaký lékař třeba ohledně covidové pandemie, je to už svým způsobem bulvár v tom smyslu, že to zajímá každého. Musí zaznít relevantní informace, ale není to odborná diskuze. Zveme si tam i hodně politiků, takže to, že jsem se nyní zapojil do velké politické diskuze, pro mě zas až takový rozdíl nebyl. S politiky, jenž jsou na scéně opravdu dlouho, se znám a dělal jsem s nimi dost rozhovorů už v dobách, kdy jsem moderoval televizní noviny," popsal pro ŽivotvČesku.cz Petr Suchoň, jak vnímá rozdíly mezi běžnými a politickými pořady.

Sám má osobnosti, které by si přál vyzpovídat. "Kdysi jsem dostal za úkol dostat na rozhovor Donalda Trumpa, jelikož jsme měli za sousedy Zelníčkovy (první manželka Donalda Trumpa Ivana Trumpová je rozená Zelníčková, pozn. red.). Říkal jsem si, že by to nemuselo být špatné, ale byla to spíše taková bláhovost. Můj sen je udělat rozhovor se zlínskou hokejovou legendou Petrem Čajánkem, který byl hrdina a navždycky bude. To je spíše takový interní sen Petra Suchoně ze Zlína," dodal pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.