Ničivé tornádo, které mazalo z mapy část jižní Moravy, má šestou oběť. Zemřelo dítě. Promluvil místostarosta

Se svolením ministra vnitra Jana Hamáčka
Tornádo zničilo životy řadě rodin.
Foto: Se svolením ministra vnitra Jana Hamáčka
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 27. 6. 2021

Ničivé tornádo, které ve čtvrtek zasáhlo oblast Hodonínska a Břeclavska, si připsalo šestou oběť. Bohužel, další potvrzenou obětí je dítě, které zraněním podlehlo v nemocnici. "Mohu potvrdit, že došlo k úmrtí dítěte, ale věk nevím," řekl pro ŽivotvČesku.cz místostarosta města Hodonín Petr Buráň. S ním záchranáři evidují úmrtí těhotné Martiny, na kterou během bouře spadla železná konstrukce. Zemřít měla na místě ještě předtím, než jí mohli na pomoc přispěchat záchranáři. Další obětí je jednadvacetiletý muž, na kterého spadla lampa a zemřel po převozu do nemocnice.

Poslední obětí po řádění tornáda se stalo dítě. "Jde o šestou oběť, to jsou moje poslední informace," řekl pro ŽivotvČesku.cz místostarosta. Počet zemřelých se tak bohužel rozšířil.

Prešovský deník Korzár zveřejnil informaci, že při čtvrtečním tornádu, které se prohnalo jihem Moravy, zemřela mladá Slovenka Martina. Mělo jít o dceru muzikanta Františka Cmara z kapely Mloci. V době, kdy na ni při bouři spadla železná konstrukce, navíc měla být těhotná. Televize JOJ uvedla, že zemřela ještě před příjezdem záchranářů.

František Cmara tragickou zprávu o smrti své dcery slovenským médiím potvrdil. Martina dlouhodobě žila v České republice. Mezi oběti se zařadil i teprve jednadvacetiletý muž. Na toho podle informací MF Dnes spadla lampa a zraněním podlehl po převozu do Fakultní nemocnice Brno.

Smrt pěti osob už v pátek potvrdila mluvčí hejtmana Jihomoravského kraje. "Aktuálně je pět zemřelých, nepohřešujeme nikoho, spolupracujeme s policií," uvedla před víkendem pro ŽivotvČesku.cz Markéta Chumchalová. Konečný počet obětí stále může být větší. V současnosti jich je už šest.

Zpěvačka Monika Bagárová (27) v únoru ohlásila návrat k otci svého dítěte poté, co se běhe...

Rodiny přišly o střechu nad hlavou, majetek, a někteří i o své blízké. "V obcích zasažených tornádem zřizujeme mobilní týmy Úřadu práce. Lidem, kteří potřebují pomoc, budeme vyplácet okamžitě až 58 tisíc korun," řekla pro ŽivotvČesku.cz ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu