Ničivé tornádo na jižní Moravě má už sedmou oběť. Zemřela učitelka z Hodonína. Promluvil ředitel školy

Tornádo
Tornádo
Foto: Se svolením ministra vnitra Jana Hamáčka
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 29. 6. 2021

Ničivé tornádo zpustošilo ve čtvrtek 24. června jižní Moravu a zanechalo se za sebou obrovskou spoušť. Škody se šplhají do miliardových částek a mnoho lidí zůstalo bez střechy nad hlavou. Přírodní katastrofa měla na svědomí i lidské životy a nyní se ukázalo, že obětí už je bohužel sedm. Poslední známou obětí je bývalá učitelka z Hodonína. "Ano, informaci mohu bohužel potvrdit. Předpokládám, že k úmrtí došlo přímo ve čtvrtek. Byla to naše bývalá kolegyně. Kantorka, která odešla před několika lety do důchodu," uvedl ředitel školy Jiří Hubačka pro ŽivotvČesku.cz.

Jižní Moravu zasáhlo ve čtvrtek tornádo, které je v Česku vzácným meteorologickým jevem. Zasáhlo obydlené oblasti především Hodonínska a Břeclavska. Kromě zpustošených míst, zničených domů, zahrad a mnoha obcí, mělo i fatální následky týkající se ztráty lidských životů.

Obětmi živelné pohromy byla například těhotná žena, ale i dvouletá holčička. Nyní se ukázalo, že přibyla další žena, bývalá učitelka, která pracovala ve škole v Hodoníně. "Přiskočím, vyvětrám… Rozsvítíme si velká salonní… Tys expert, ty máš řešení… Hvězda přichází, nemá přezůvky, hvězda odchází… Každý absolvent hodonínského gymnázia si při těchto legendárních hláškách jistě vzpomene na jejich autorku - naši vždy usměvavou a energickou kolegyni RNDr. Marii M., učitelku matematiky a zeměpisu," uvedlo hodonínské gymnázium na svém facebookovém profilu.

Smutnou informaci potvrdil také ředitel Gymnázia, obchodní akademie a jazykové školy v Hodoníně, kde paní Marie v minulosti pracovala.

V pátek přibylo v České republice 5720 potvrzených případů onemocnění covid-19, téměř o 15...

"Ano, informaci mohu bohužel potvrdit. Předpokládám, že k úmrtí došlo přímo ve čtvrtek. Byla to naše bývalá kolegyně. Kantorka, která odešla před několika lety do důchodu. Tornádo se přehnalo přes zahradní čtvrť u Hodonína, kde měla chatku, tak právě tam bohužel zahynula," vyjádřil se Jiří Hubačka pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.