Nová naděje hlavně pro ženy: Kadeřnické salony se brzo otevřou. V jednání je konkrétní datum

Kadeřnictví - Ilustrační snímek
Kadeřnictví – Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 24. 11. 2020

Snad každý řeší problémy kvůli zákazu kadeřnických služeb, bez kterých je řada lidí doslova zoufalá a bezradná. Málokdo sebere odvahu k tomu, aby se obarvil nebo ostříhal doma, a tak se hodně řeší to, kdy se konečně znovu rozvolní opatření a kadeřníci a kadeřnice se zase budou moci vrhnout do práce. V řešení už je konkrétní datum.

Kadeřnické služby se v posledních týdnech a měsících staly jedněmi z nevyhledávanějších vůbec. Před uzavřením těchto provozoven se hromady lidí snažily na poslední chvíli nechat ostříhat nebo obarvit v obavách, kdy zase budou kadeřníci normálně pracovat. Aktuálně je v řešení pondělní datum 30. listopadu, ale zatím to není jisté. Jednat o tom bude vláda, která den před, tedy v neděli 29. listopadu, zasedne, aby tento návrh projednala a dala definitivní závěr.

Jak jsou informováni kadeřníci, kteří by teoreticky mohli otevřít začátkem příštího týdne? "Jako kadeřník nemám žádné informace. Nejlepší je, že mi lidé neustále píšou, kdy se otevře a já to prostě nevím. Poslední informace, kterou mám, je, že se má v neděli sejít vláda, která bude jednat o tom, jestli se v pondělí salóny otevřou," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Jan Jirka, kadeřník známých tváří a talentovaný cukrář ze soutěže Peče celá země.

Sám si v době lockdownu zřídil cukrářskou živnost, protože jako kadeřník měl hodně nejisté vyhlídky. "Já se momentálně věnuji cukrářské činnosti, ale až se povolí kadeřnické služby, budu dělat obojí zároveň. Věřím tomu, že se to ale zase znovu zavře. Osobně to vidím na leden, nebo únor," řekl Jan Jirka pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.