Nová ohniska nákazy koronavirem na Uherskohradišťsku. Na svatbě se nakazilo 11 lidí, v nemocnici 13

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 8. 2020

Dvě nová ohniska nákazy koronavirem zaznamenali hygienici na Uherskohradišťsku. Kromě rehabilitačního oddělení v tamní nemocnici, je dalším ohniskem společenská událost, konkrétně svatba.

Hygienici evidují 11 nových případů nákazy koronavirem. Lidé se nakazili na svatbě na Uherskohradišťsku. "Neprodleně byla nařízena protiepidemická opatření a probíhá trasování osob v rizikovém kontaktu. Epidemiologickou situaci nadále monitorujeme," uvedla pro agenturu ČTK Vendula Ševčíková z krajské hygienické stanice.

Nákaza v nemocnici

Druhým ohniskem nákazy na východní Moravě je Uherskohradišťská nemocnice, kde se na rehabilitačním centru nakazilo 13 osob. Podle mluvčího nemocnice Egona Havrlanta jde o 3 pacienty a 10 členů personálu. Nemocnice teď bude testovat zhruba stovku svých zaměstnanců. "Výsledky budeme mít průběžně, nějaké zítra, další pak v následujících dnech," uvedl Havrlant.

Tři nakažení pacienti spolu leželi na pokoji a vykazovali symptomy koronaviru. Po jejich pozitivním testování nemocnice začala vyhledávat jejich možné kontakty.

Přes šest stovek nakažených

"V současné době je evidováno 27 potvrzených případů onemocnění covid-19 na Kroměřížsku, 73 na Uherskohradišťsku, 19 na Vsetínsku a 46 na Zlínsku. Aktuálně je tedy ve Zlínském kraji celkem 165 nemocných," shrnula situaci na Zlínsku Vendula Ševčíková. Od začátku pandemie tam bylo zaznamenáno 635 případů onemocnění covid-19.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.