Nová řada kuchařské soutěže je plná změn: Milionová výhra a tři týmy. Soutěžící budou dělat pro výhru víc, říká Jan Punčochář

Radek Kašpárek, Jan Punčochář a Přemek Forejt
Radek Kašpárek, Jan Punčochář a Přemek Forejt
Foto: Se svolením TV Nova
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 1. 9. 2021

V úterý večer se na obrazovky s novou řadou vrátila oblíbená kuchařská soutěž. Porotci jsou opět Jan Punčochář (42), Radek Kašpárek (40) a Přemek Forejt (34). Pro soutěžící i porotu je letošní rok plný novinek, těmi nejdůležitějšími je navýšení výhry na milion korun a rozdělení kuchařů do týmů právě k porotcům, kteří si je vyberou. "Rozdělení do týmů je motivační pro lidi i pro nás, ale nejde o konkurenční boj," řekl k novince pro ŽivotvČesku.cz Jan Punčochář, podle kterého milionová výhra bude pro soutěžící velkou motivací.

V loňském roce si titul MasterChef Česko vybojoval Roman Staša. Ze soutěže odešel nejen s velkou fanouškovskou základnou, ale také s 500 tisíci korunami. Letos ale soutěžící k výhře motivuje rovnou dvojnásobná částka a vítěz tak získá nejen titul, ale i milion korun k tomu.

Porotci soutěžícím novinku oznámili krátce předtím, než se vrhli do prvního soutěžního vaření. Věří, že větší peníze budou motivací k lepším výkonům. "Když je výhra dvojnásobná, soutěžící budou určitě dělat víc pro to, aby vyhráli. To by asi dělal každý," řekl pro ŽivotvČesku.cz Jan Punčochář.

Další novinkou letošní řady je rozdělení soutěžících do týmů porotců. Čí zástěru obléknou, si mohou rozhodnout sami, pokud o ně projeví zájem více než jeden porotce. O konkurenční boj mezi porotou a hádky kvůli přetahování soutěžících ale nejde.

"Je to o tom, že jim radíme, jak by měli pokračovat. Ve finále nám ale vždy jde o jídlo a výběr nejlepšího kuchaře. Rozdělení do týmů je motivační pro lidi i pro nás, ale nejde o konkurenční boj, že bychom se přetahovali o to, kdo koho, jak a proč protlačí, to určitě ne," dodal Jan Punčochář pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.