Nové místo pro bývalého ministra zdravotnictví a epidemiologa Romana Prymulu. Míří až na Hrad

Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula
Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula
Foto: nextfoto.cz

Dlouhodobé dobré vztahy mezi epidemiologem Romanem Prymulou (57) a prezidentem Milošem Zemanem (76) zřejmě vyústí v užší spolupráci. "Prezident uvažuje o tom, že by nějakou formu spolupráce s panem profesorem Prymulou navázal," uvedl pro ŽivotvČesku.cz hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

O nové roli epidemiologa Romana Prymuly se spekulovalo už v říjnu loňského roku, když skončil jako ministr zdravotnictví kvůli návštěvě restaurace na Vyšehradě. Už tehdy padaly názory nejen politologů, že pokud by události vedly k sestavení úřednické vlády, tak by prezident na Romana Prymulu myslel.

Po kauze »Vyšehrad« se Roman Prymula dokázal vrátit do centra dění a jako odborník radil přímo premiérovi Androvi Babišovi (66). Spolupráce s premiérem skončila po návštěvě fotbalového utkání. Premiér epidemiologovi vyčetl, že nemůže dopoledne hovořit o lockdownu pro občany a večer vyrazit za zábavou.

I když Roman Prymula třetí velký návrat do centra politického a veřejného dění vyloučil, prezident Miloš Zeman je jiného názoru. Je tedy možné, že bývalý ministr zdravotnictví bude pracovat přímo pro Hrad.

"Pan prezident uvažuje o tom, že by nějakou formu spolupráce s panem profesorem Prymulou navázal," řekl pro ŽivotvČesku.cz hradní mluvčí Jiří Ovčáček a potvrdil, že spekulace novinářů by mohly dostat reálné obrysy.

Redakce ŽivotvČesku.cz Romana Prymulu ve čtvrtek ráno kontaktovala v souvislosti s aktuálním vývojem epidemie. Epidemiolog se omluvil s tím, že od médií a veřejného vystupování si chce dát pauzu. "Nebudu nyní mediálně aktivní," uvedl Roman Prymula pro ŽivotvČesku.cz.

Momentálně nejsilnější uskupení na politické mapě České republiky tlačí na vládu v souvisl...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.