Novoroční poselství Ivana Bartoše: Rok 2021 přinese řadu výzev. Bok po boku jim ale dovedeme čelit

Předseda Pirátů Ivan Bartoš
Předseda Pirátů Ivan Bartoš
Foto: Se svolením Ivana Bartoše
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 31. 12. 2020

Předseda podle průzkumů v současnosti druhé nejsilnější politické strany Ivan Bartoš (40) napsal novoroční poselství, které poskytl redakci ŽivotvČesku.cz. Ve svém psaném projevu shrnuje rok 2020 a vyzývá k ohleduplnosti, férovosti a lidské slušnosti v nadcházejícím roce. Respektovaný politik zároveň poděkoval personálu nemocnic, který den co den bojuje o lidské životy v souvislosti s epidemií nového typu koronaviru.

Vážení a milí přátelé,

za pár hodin oficiálně započne nový rok a rozloučíme se s tím současným, který byl pro většinu z nás opravdu náročný. V první řadě Vám chci upřímně poděkovat za úžasnou sílu, odvahu a solidaritu, kterou jste v této době projevili. I když byli mnozí z Vás sami těžce krizí zasažení, stejně jste se vždy snažili pomáhat ostatním, ať už svou ohleduplností, podporou nebo šitím roušek, roznáškou potravin, sbírkami pro lidi v nouzi a mnohým dalším.

Jsem rád, že i Piráti se do pomoci zapojovali jako dobrovolníci, dobročinnými aktivitami nebo předkládáním návrhů, které by co nejlépe ochránily naše lidi i firmy, za to jim také mnohokrát děkuji.

Zvláštní poděkování si pak zaslouží personál nemocnic i sociálních zařízení, hygienici, vědci, dobrovolníci, vojáci, hasiči, ale také prodavači, řidiči, uklízeči a všichni lidé, kteří i v extrémně těžkých podmínkách každý den znovu a znovu přicházeli a dělali práci, díky které naše země mohla dále fungovat.

I příští rok přinese řadu výzev, společně bok po boku jim ale dovedeme čelit. Není k tomu potřeba velkých gest, stačí, když budeme pokračovat v tom, co jsme započali už letos - když každý z nás svou malou troškou pomůže, bude laskavý a ohleduplný ke svému okolí, bude jednat čestně i férově. Stačí jen obyčejná lidská slušnost jednoho k druhému. To je nejlepší recept, jak krizi přečkat, protože ona opravdu jednou pomine, musíme jen být ještě malou chvíli trpěliví.

Ještě jednou všem děkuji a přeji Vám šťastný nový rok plný lásky a porozumění.

Ivan Bartoš

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.