Nový ministr zdravotnictví bude zřejmě lékař. Adeptem je zdravotní náměstek FN Brno Jan Blatný

Lékař Jan Blatný
Lékař Jan Blatný
Foto: Jakub Poláček / CNC / Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 26. 10. 2020

Skandál současného ministra zdravotnictví Romana Prymuly (56) rozvířil diskuze na téma, kdo se stane jeho nástupcem. Vše nastalo poté, co premiér Andrej Babiš (66) oznámil, že pokud neodstoupí Prymula sám, odvolá ho a jeho místo zaujme někdo nový.

V pátek 23. října 2020 deník Blesk přišel se skandálním odhalením Romana Prymuly, který byl přistižen při nočním setkání s šéfem poslaneckého klubu ANO Jaroslavem Faltýnkem (58). Přes všechna opatření, která vláda vyhlásila a bez roušky. Premiéř k celé situaci zaujal okamžitý postoj s tím, že pokud Roman Prymula nerezignuje z vlastního rozhodnutí, osobně ho odvolá z funkce.

Po tiskové konferenci svolané k proslovu současného ministra zdravotnictví, kdy se velmi stručně obhájil a na závěr své řeči oznámil, že rezignovat nehodlá, se strhla divoká diskuze na téma, kdo bude osobou, která bude nově dosazena do funkce ministra zdravotnictví České republiky.

Významným adeptem se stal náměstek ředitele brněnské Fakultní nemocnice Jan Blatný, který působí také jako primář oddělení dětské hematologie. Ten má za sebou mimo jiné také menší konflikt z doby první vlny, kdy Česko zachvátila pandemie koronaviru. Podle všeho některým rodičům, kteří chtěli navštívit své hospitalizované nemocné děti, neumožnil vstup do budovy nemocnice. Na místě celou situaci řešila i policie, kterou primář oddělení zavolal. V úterý se má sejít prezident Miloš Zeman (76) s vybraným kandidátem na post ministra zdravotnictví a uvidí se, jak se k tomu postaví právě hlava státu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.