Nový školní rok začíná. Cílem je bezpečný návrat, říká Adam Vojtěch. Poslal milý osobní vzkaz dětem i rodičům

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 1. 9. 2021

Letní prázdniny včerejším dnem skončily a od 1. září startuje nový školní rok. Po dvou měsících oficiálního volna a celém roce 2021, který narušila epidemie koronaviru a vládní opatření, tak žáci a středoškoláci znovu usednou do lavic. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch promluvil k dětem i rodičům a poslal jim přes redakci ŽivotvČesku.cz osobní vzkaz. "Přeji všem úspěšný start do nového školního roku a dělám opravdu všechno pro to, aby nemusel být přerušen," řekl.

Středa 1. září je nejen prvním dnem nového měsíce s již podzimním nádechem, ale také zahájením nového školního roku, kdy děti znovu usednou po dvouměsíčním volnu do lavic. Podle psychiatra Jana Cimického je důležité žákům připomínat pozitiva, která jsou se školou spojená.

"Jde o jednoduchou psychoterapii – dětem se musí zdůrazňovat pozitivní věci spojené se školou. Třeba, že poznají nové kamarády, dozví se nějaké nové informace, budou si v kolektivu povídat a bude se pro ně v některých ohledech otevírat nový svět. Je třeba v nich probouzet zájem, zvědavost a poukazovat na klady nové situace," uvedl pro ŽivotvČesku.cz.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch pevně věří, že tentokrát už nenastanou žádné komplikace a epidemická situace zůstane bezpečně pod kontrolou.

"Naším jediným cílem je, aby návrat dětí do škol byl co nejvíce bezpečný a abychom školy už nikdy nemuseli zavírat. Prosím tak nejen žáky, studenty, ale i jejich rodiče, aby na sebe byli opatrní a snažili se alespoň ta základní pravidla dodržovat. Aby se nechali testovat, pokud je to nutné - jestliže se budou opatření dodržovat, tak se situace nezhorší. A hlavně znovu opakuji – nebudeme muset zavírat školy. To je ten můj hlavní cíl," řekl Adam Vojtěch pro ŽivotvČesku.cz s tím, že připojil také přání, které je věnováno dětem i rodičům.

"Přeji všem úspěšný start do nového školního roku a dělám opravdu všechno pro to, aby nemusel být přerušen," poslal přes redakci ŽivotvČesku.cz staronový ministr zdravotnictví svůj osobní vzkaz k zahájení nového školního roku 2021/2022.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.