O prázdninách jsem stihl dovolenou na Slovensku, prozradil legendární Jiří Lábus a promluvil o podobě s bratrem

Jiří Lábus je velmi talentovaný herec.
Jiří Lábus je velmi talentovaný herec.
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 8. 2020

Jednoznačně patří k fenoménům českého herectví. Řeč je o Jiřím Lábusovi (70), který ztvárnil nejen ve filmu, ale i v divadle desítky velmi krásných rolí. I když je přes prázdniny v pracovním zápřahu, zvládl si udělat velmi příjemnou dovolenou u našich sousedů. "Byl jsem na Slovensku," prozradil pro ŽivotvČesku.cz herec.

Filmy, ve kterých si zahrál, patří stále k divácky velmi populárním a atraktivním. Herecký talent Jiřího Lábuse je mezi jeho kolegy vyzdvihován zejména kvůli jeho autentičnosti.

Pro ŽivotvČesku.cz prozradil, jak si užil letošní prázdniny. "Natáčel jsem nějaké audioknihy, pak jsem byl v Roháčích na Slovensku a potom jsem si užil chvíli času na chalupě," řekl pro ŽivotvČesku.cz Jiří Lábus.

Herec má mladšího bratra, který mu je velmi podobný. I ten se řadí k legendám ve svém oboru.

Ladislav Lábus (68) je totiž věhlasný architekt a profesor ČVUT, který se spolupodílel na řadě významných děl jako byla přestavba pražského paláce Langhans, rekonstrukci vily Lídy Baarové. Pochlubit se může třeba rekonstrukcí Jízdárny na Hradě či pracoval na projektech řady soukromých vil.

A oba bratři jsou si neuvěřitelně podobní. "Moc si nás nepletou, občas se to stalo. Ale čím jsme s Jiřím starší, tím jsme si více podobní," řekl pro ŽivotvČesku.cz Ladislav Lábus, kterého doplnil Jiří Lábus. "Zatím se mi nestalo, že by si mě lidé spletli na ulici s bratrem. Ale co mohu říct, tak že máme dobrý sourozenecký vztah," dodal pro ŽivotvČesku.cz skromný herec.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.