O svátcích půjdeme do kostela, máme rádi tradice. Pomlázku si ale asi raději koupíme, říká Ornella Koktová

Ornella Koktová
Ornella Koktová
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 28. 3. 2023

Podnikatelka a influencerka Ornella Koktová (30) se nijak netají tím, že se i se svou rodinou počítá mezi věřící. V náboženském duchu se tak ponesou také Velikonoce v jejich domácnosti. Chybět ale nebudou ani tradice. "Něco málo asi upeču, ale barvit kraslice nebudu. Děti by to asi stejně roztloukly," popsala své plány pro ŽivotvČesku.cz s úsměvem.

V minulém roce se s manželem Josefem Koktou (65) a dětmi Quentinem (10), Svenem (2) a Lili (1) odstěhovali za Prahu do velkého domu, kde mohou být blízko přírodě a mají jako velká rodina dostatek prostoru pro život. Na venkově letos také prožijí Velikonoce, na které se již pomalu začínají chystat.

"Zatím jsem si domů dala kočičky a pověsila barevná plastová vajíčka. S maličkými dětmi ani nemá nic jiného smysl, protože jsou schopné si s výzdobou házet, a tak by stejně všechny kraslice popraskaly. Proto ani nebudu nějak zdobit, možná jen uvařím vejce natvrdo v barvě a nalepím na ně samolepky se zajíčky, rozhodně nic složitějšího," prozradila vesele Ornella Koktová pro ŽivotvČesku.cz.

Svátky prožijí v rodinném kruhu, několik příbuzných totiž právě na začátku dubna slaví narozeniny, a tak bude o důvod k veselí více. Rozhodně Koktovi neopomenou také tradice křesťanské, ke kterým mají blízko.

"Jsme katolíci, takže určitě půjdeme do kostela. Loni jsme byli v katedrále sv. Víta, ale nevím, jestli se tam letos stihneme vypravit. Kostelíky jsou ale všude kolem, takže někam půjdeme určitě. Dokonce jsem pořídila takový sešit pro děti, kde je vysvětlené, co a proč vlastně slavíme," popsala sympatická mladá maminka s tím, že ani kostelu se nevyhne téma slavnostního jídla.

"Upeču beránka a poté ho vezmu s sebou do kostela. Tam všechny dobroty pan farář posvětí," vysvětlila tradici influencerka pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.