O víkendu bude v hlavní roli sněžení. Nedělní ráno lze očekávat na většině území bílé

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 1. 2023

Během pátečního odpoledne a zejména pak večera bude docházet k přibývání oblačnosti. "Na západě území bude sněžit zejména v horských oblastech, postupně očekáváme sněžení také na východě území. A v Moravskoslezském kraji bude během noci na sobotu sněžit trvale," přiblížila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová, co lze od počasí očekávat.

Noc z pátku na sobotu bude bohatá na sněžení zejména na severovýchodě území - vydatně a trvale bude sněžit především v Jeseníkách a Beskydech, ale i v nižších polohách Moravskoslezského kraje. "Se slabým sněžením nebo sněhovými přeháňkami se budeme místy setkávat i jinde. Na východě území bude foukat čerstvý severní až severozápadní vítr o rychlosti v nárazech kolem 55 km/h a tvořit se budou místy sněhové jazyky. V noci tedy bude zataženo až oblačno, zejména na severovýchodě území se sněžením, na zbytku území sněžení nebo sněhové přeháňky místy," zdůraznila konzultantka počasí pro ŽivotvČesku.cz.

Sobota bude ve znamení sněžení - to postupně očekáváme na většině území - v horských oblastech vydatné a trvalé. "V kombinaci s čerstvým větrem se budou tvořit sněhové jazyky a závěje. Na severu a severovýchodě na horách napadne i přes 20 centimetrů sněhu. V sobotu bude zataženo až oblačno, postupně na většině území sněžení nebo sněhové přeháňky, na horách vydatné a trvalé. Až večer bude od jihovýchodu docházet k ubývání oblačnosti a k ustávání srážek. Nárazy větru na horách se budou pohybovat až na 70 km/h, v nižších polohách do 55 km/h," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí.

Nedělní ráno bude na většině území bílé. Bude oblačno až zataženo, zejména zpočátku dne místy sněžení nebo sněhové přeháňky.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.