O víkendu sníh a náledí. Dagmar Honsová uvedla, do kdy teploty nepřekročí 15 stupňů Celsia

Počasí – Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia.cz

S příchodem astronomického jara, které nastalo 20. března, se všichni těšili na teplé a slunečné týdny. Ale počasí je jako na houpačce a rekordní teploty vystřídalo výrazné ochlazení a sněžení. Ani o víkendu to nebude vypadat dvakrát přívětivě a výhled na zbytek dubna je poměrně jednotvárný. "Sobotní ráno přinese ještě teploty mezi 2 až -2 °C, ojediněle se bude vytvářet náledí nebo zmrazky a v odpoledních maximech se teploty budou pohybovat mezi 5 až 9 °C," uvedla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Sobota a neděle proběhnou v duchu nepříliš příjemných teplot, zatažené oblohy a sněžení, které bude v některých částech republiky poměrně vydatné.

"Studené severní proudění bude slábnout. Poznáme to zejména na hranici sněžení, která se bude posouvat. Během zítřejšího dne postupně do 600 metrů nad mořem a výš bude sněžit. V neděli dokonce od 800 metrů nad mořem a výš s tím, že ale v nočních a ranních hodinách se hranice sněžení může snižovat do 400 metrů nad mořem. Sobotní ráno přinese ještě teploty mezi 2 až -2 °C, ojediněle se bude vytvářet náledí nebo zmrazky a v odpoledních maximech se teploty budou pohybovat mezi 5 až 9 °C. Převládat bude velká oblačnost, právě během dne musíme počítat s občasným deštěm, do 600 metrů nad mořem i se sněžením," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že pokračuje aprílové počasí a bude potřeba vytáhnout deštníky.

"Do konce dubna určitě nelze očekávat výrazné oteplení, budeme rádi za teploty do 15 °C a pořád se bude vyskytovat velká oblačnost. I nadále bude poměrně hodně srážek, na horách budou přechodně i sněhové. Dobrá zpráva je, že v ranních minimech už by teploty neměly klesat pod bod mrazu – neměla by tedy mrznout vegetace," popsala meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz, jak vypadá výhled do konce aktuálního měsíce.

Pro sázejícího z Plzeňského kraje byl Velký pátek šťastným dnem. Na apríla vsadil sázenku ...

"Apríl si vychutnáme v jeho pravé podobě, žádná teplotní »hitparáda« se bohužel konat nebude," doplnila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.