O víkendu tropy, po neděli teploty rozdělí republiku. Na západě bude 23 °C, upřesnila Dagmar Honsová

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 12. 8. 2021

Ještě před víkendem zažije Česko tropické teploty, které budou na některých místech republiky dosahovat až 33 °C. Milovníci léta se tak v polovině prázdnin dočkají počasí, které bude lákat ke koupání. V novém pracovním týdnu však dorazí vlnící se studená fronta. "To znamená, že na západě republiky by mělo být zase chladněji – teploty kolem 23 °C. V pondělí mohou na Moravě a ve Slezsku stoupat teploty ještě ke 30 °C, některé modely dávají dokonce 31 °C. Teplotní rozdíly budou doménou hlavně pondělního dne," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Počasí zůstává i nadále proměnlivé, ale víkend přinese pravou podobu léta s tropickými teplotami. Nejinak by tomu mělo být i během toho příštího.

"Víkend bude opravdu krásný, teploty budou šplhat přes 30 °C. Ale počátkem nového týdne dojde k mírnému ochlazení – teploty se budou držet spíše kolem letních hodnot. Nicméně to vypadá, že by i příští víkend mohlo dojít na tropickou třicítku. Takže ji zřejmě ještě do konce prázdnin naměříme a řekla bych, že léto teprve začíná," vyjádřila se Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že po neděli dorazí na území studená fronta.

"Čeká nás na začátku nového týdne a bude vlnící. To znamená, že na západě republiky by mělo být zase chladněji – teploty kolem 23 °C. V pondělí mohou na Moravě a ve Slezsku stoupat teploty ještě ke 30 °C, některé modely dávají dokonce 31 °C – než tam zmíněná studená fronta dorazí. Teplotní rozdíly v Česku budou tedy doménou hlavně pondělního dne," dodala konzultantka počasí pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.