Reklama:

O zdravotním stavu Terezy Kostkové promluvil lékař. Očkování zmírnilo průběh její nemoci. Moderátorka cítí naději

Herečka a moderátorka Tereza Kostková
Herečka a moderátorka Tereza Kostková
Foto: Se svolením České televize
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 26. 10. 2021

Sotva divácky oblíbená taneční soutěž StarDance začala, je její pokračování v následujících dnech ohrožené. Herečka Tereza Kostková (45), která tvoří moderátorské duo s Markem Ebenem (63), byla pozitivně otestovaná na covid-19, jak v pondělí informovala mluvčí České televize Karolína Blinková. Moderátorka pro ŽivotvČesku.cz potvrdila, že se nakazila i přes očkování s na sociálních sítích popsala, že cítí lehčí průběh nemoci. "Je to logické, protože když jste očkovaný a dostanete virovou nálož, tak váš imunitní systém neutralizuje protilátkami ty viry," řekl pro ŽivotvČesku.cz uznávaný lékař Radek Mounajjed (50).

Reklama:

V sobotu večer proběhlo první vyřazovací kolo soutěže StarDance, kterou už dlouhá léta moderuje Tereza Kostková po boku Marka Ebena. Zatímco ještě v sobotu měla herečka test na covid negativní, v pondělí už byl výsledek pozitivní, a ona tak skončila v karanténě. Nemoc se jí nevyhnula, ačkoli již dostala obě dávky vakcíny. "Ano, jsem očkovaná," potvrdila Tereza Kostková pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Oblíbená moderátorka na sociálních sítích promluvila o tom, jak se aktuálně cítí. "Ač jsem udělala úplně vše, co jsem pro bezpečný provoz učinit mohla, nemoc se mi nevyhnula. Ale cítím lehčí průběh, tak snad to nebudu muset dementovat a bude tomu tak i další dny," uklidnila své fanoušky Tereza Kostková tím, že nemoc na sobě cítí, ale její stav není vážný a má naději, že to tak bude pokračovat.

Onemocnění očkované moderátorky se stalo předmětem diskuzí na sociálních sítích, kde jí někteří přejí brzké uzdravení a bezproblémový průběh. Jiní na druhou stranu tvrdí, že pokud se i kompletně naočkovaná nakazila, vakcína nefunguje. Tato tvrzení vyvrátil lékař Radek Mounajjed, podle něhož je Kostková a její průběh nemoci důkazem, že vakcína je efektivní.

"Když jste očkovaný a dostanete virovou nálož, tak váš imunitní systém neutralizuje protilátkami ty viry. Čím víc virů dostanete při tom nárazu, tím je nemoc horší. Je to jako když přidáte víc cukru do čaje, tak ten čaj je víc sladký, když dostanete víc viru, tak jste víc nemocný, samozřejmě v závislosti na efektivitě vašeho imunitního systému. Když je ten imunitní systém už vyzbrojený protilátkami, tak neutralizuje viry, takže klesají. Kdyby pak nakažený očkovaný nakazil dalšího očkovaného, tak bude ten průběh buď minimální, nebo vůbec žádný," řekl pro ŽivotvČesku.cz Radek Mounajjed.

Podle Mounajjeda je logické, že se herečka a moderátorka nepotýká se silným průběhem, protože právě od něj ji vakcína ochránila. "Tereza Kostková je očkovaná, tím covidem dostala, dá se říct, posilující dávku. Je to pro ni jiné, než kdyby nebyla očkovaná, to by ten průběh mohl být daleko hrůznější," dodal uznávaný lékař pro ŽivotvČesku.cz, jaký by mohl být scénář, kdyby Tereza Kostková očkovaná nebyla.

Jak bude StarDance pokračovat, momentálně řeší vedení televize s hygienou. Sobotní díl se každopádně obejde bez účasti Terezy Kostkové. Česká televize by během úterý či středy měla rozhodnout, kdo ji nahradí či zda nebude zrušen sobotní přímý přenos.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: